Pop-up kohvik “Wunderlich”

Sel laupäeval, 30. jaanuaril tasub hommikukohvi joomiseks kodust välja tulla. Rotermanni soolalaos avab kell 11 esimest korda uksed pop-up kohvik “Wunderlich”, kus jooke meisterdavad KOKOMO spetsialistid ning jutuks on sisearhitektuur, täpsemini Eesti sisearhitektuuri ajalugu.

koko

Foto: Rasmus Jurkatam

Viru hotelli ja Tervise sanatooriumi interjööri ühe autori, sisearhitekt Taevo Gansiga vestleb kohvikus kuraator Carl-Dag Lige. Lisaks on kavas veel õpituba ning tuur koos Taevo Gansi ja Carl-Dag Ligega näitusel “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti”.

Programm laupäeval, 30. jaanuaril:
11.00 Kohvik avaneb
11.15-12.00 Erikülaline Taevo Gans, vestlust suunab Carl-Dag Lige
12.00-13.00 Avatud näitus “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti”, ringkäik Taevo Gansi ja kuraator Carl-Dag Ligega
14.00 Kohvik suleb uksed

Nii pop-up kohvikusse kui ka töötubadesse pääseb muuseumipiletiga, eraldi registreeruma ei pea.

***

Eesti Arhitektuurimuuseumi ja EKA sisearhitektuuri osakonna näituse “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti” raames avaneb muuseumis kolmel talvisel laupäeval pop-up kohvik. KOKOMO COFFEE kohvimeistrite valmistatud jookide kõrvale saab kuulata vestlust Eesti legendaarsete sisearhitektidega, kes näitusel huvilistele ka oma tudengiaegseid töid tutvustavad. Samal ajal on aga huvilised oodatudArhitektuurikooli korraldatud sisearhitektuuri-töötuppa, kus räägitakse ruumi tajumisest ja muutumisest.

Kohvik “Wunderlich” on avatud kolmel laupäeval – 30. jaanuaril, 13. veebruaril ning 27. veebruaril – kell 11.00-14.00 Rotermanni soolalaos.

Esimesel kohvikupäeval, 30. jaanuaril, on publiku ees Eesti üks tuntumaid sisearhitekte ja disainereid, Taevo Gans (s. 1941). Nii tema interjööre, valgusteid kui ka mööbliesemeid iseloomustab puhas vorm, konstruktiivne selgus ja julge värvikasutus. Gans kuulus Viru hotelli interjööri (1972) autorite kollektiivi ning kavandas koos abikaasa Hellega Pärnu sanatooriumi Tervis siseruumid (1971; 1987). Omal ajal uuendusliku võttena hakkas ta interjööris kasutama supergraafikat; tähelepanu pälvisid koos Mait Summatavetiga tehtud näitusekujundused. Oma valgustitega on Gans saavutanud edu ka rahvusvahelisel areenil. Pop-up kohvikus suunab vestlust Carl-Dag Lige, koos kohvikulistega tehakse ka ringkäik näitusel “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti”.

30. jaanuaril toimuva sisearhitektuuri-töötoa teemaks on “Lähikontakt”. Näeme, kuuleme, katsume, tunneme lõhna ja maitseme ruumi. Aga kuidas täpselt? Huvilised saavad Arhitektuurikooli õpetajate ja sisearhitektuuri eriala tudengite käest kuulda sellest, kuidas inimesed ruumi tajuvad ja mil moel tajud omakorda ruumi mõjutavad. Järgnevate töötubade teemadeks on “Ruumielamus” (13. veebruar) ja “Tulevikuruum” (27. veebruar).

Eksperimentaalne etendusnäitus “Ekspeditsioon Wunderlich” on avatud igal laupäeval ja pühapäeval kell 12.00-13.00 ehk kokku kõigest kahel tunnil nädalas, kuni 28. veebruarini.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar