Pompoosne ehtekunsti näitus

Kel asja ida poole, siis Narva Kreenholmi villas (Joala 18) on avatud Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala tudengite mastaapne näituste kobar „KAФEDRAˮ. Viis eriilmelist väljapanekut viies saalis, kokku ligi 400 tööd viimasest kümnendist. Narva ise on ka päris mõnus ajaränne ja Kreenholm rabav monument, nii et võtke aega, et kohale minna ja nautida.

Narvas esitletakse ja avaldatakse tunnustust ka kahele 2015. aasta Noore Ehte fondi laureaadile – Sofia Hallikule ja Darja Popolitovale –, kellel on suure näituse raames oma temaatiline ülesastumine. Teised eriväljapanekud tutvustavad põlevkivi kui ehtematerjali, hispaania kunstniku Gemma Draperi juhendatud meistriklassist kasvanud töid ning jaanuarikuus Tallinnas eksponeeritud lennundusteemalist näitust „Õhurõhkˮ.

Varasemalt on ajalisi läbilõikeid tudengite töödest eksponeeritud 1999. ja 2014. aastal, mil ehte- ja sepakunsti erialal täitus vastavalt 75. ja 90. tegevusaasta. Mõlemad näitused, „Ferromenaalne 1” ja „Ferromenaalne 2”, toimusid Tallinnas. Seekord on kavas näitusega laieneda ning tutvustada eriala ja üldisemalt Kunstiakadeemia tegevust Narvas, kust on viimastel aastatel läinud Kunstiakadeemiasse õppima mitmeid andekaid tudengeid. Näha võib teemaprojektide tulemusi ja eksperimentaalseid katsetusi, uute tehnoloogiate tundmaõppimist ja klassikaliste tõlgendusi. Muu hulgas näiteks koostöös Põlevkivi Kompetentsikeskusega toimunud põleva maavara väärtuse mõtestamine või erinevate metallide sulatamise ja valamise eksperimendid. Samuti universaalsema lahendusega seeriaesemed, mis on loodud kandmiseks ja kasutamiseks.

Näitus on avatud 29. maini 2016, E–P 12.00–19.00.

Näituse publikuprogramm: 7. mail on loeng kell 14.00 ning 14. mail loeng ja ringkäik näitusel kell 18.00.

Näituse idee ja teostus: Kadri Mälk, Sofia Hallik, Piret Hirv, Eve Margus-Villems, Nils Hint, eriala meistrid ja tudengid.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar