Põhja-Tallinna tänavatel näeb fotokunsti!

“Esmapilgul võib tunduda, et avaliku ruumi jäädvustamisel ja tänavafotograafial Eestis pole newyorgilikes suurlinnades valminud seeriatele suuremat vastu panna, ent tegelikkuses on sedasorti fotograafilise materjali rohkus alati kõikjal, kus toimub inimtegevus. Kirjude eludega tänavate jäädvustamisel olen alati eelistanud keskenduda pigem personaalsematele detailidele avalikes ruumides, mis eestlaste tagasihoidlikkusest hoolimata siiski väga ilusti läbi kumavad. Kõik need 10 fotot räägivad Eesti keeles. Harjumaast Võrumaani.”

iriskivis

Foto: Iris Kivisalu

Põhja-Tallinna valitsus käivitas pop-up fotonäituste sarja. Näitused toimuvad Kalamaja ja Pelgulinna tänavatel, kus iga nädal tutvustab oma loomingut üks fotograaf. Näitused toimuvad iga nädal erinevates kohtades avalikus linnaruumis, seega on kõigile täiesti tasuta.

Täna, 6. augustil kell 15.00 avab Iris Kirisalu Telliskivi tänaval oma pop-up fotonäituse. Iris Kivisalu on Eesti fotograaf, kes põimib endale omast, kerget melanhoolset ja kurbilulikku maailmatunnetust valdavalt tänavafotograafiasse ning dokumentalistikalaadsesse olustikurealismi. Minge uudistama!

Fotonäituse kava on alljärgnev:

13.08 Põhja pst 23 vastas – alleeäärsel alal (Terje Atonen)
21.08 Kultuurikilomeeter – lõik enne Kultuurikatlat (Pamela Pavlovitš)
27.08 Kohvik Klaus kõrval – Linnahalli poole suunduval kõnnitee äärel (Ken Mürk)

Lisa kommentaar