Performatiivne moeinstallatsioon

19. oktoobril etendub Kanuti Gildi SAALis ühekordselt kunstniku ja moedisaineri Laivi moeetendus POSTEDEN. See on Laivi loodud performatiivsete moeinstallatsioonide seeria 4. etendus. Sellele on eelnenud “Mystifying Mundane” (27.10.18, NU Performance Festival), “Long Live Trashed Bodies” (16.3.18) ja “When I Was a Girl & Life Was Yet Ahead” (20.10.17).

laivi_POSTEDEN_pilt_small

 

POSTEDEN on poeetiline vaatemäng ja argiste situatsioonide emotsionaalne peegeldus, mille keskmes on rõivad kui Eedeni-järgse ajastu materiaalne kehastus: rõivad kui düstoopia illustratsioon, rõivad kui keha abstraktsioon. Kaetud kehade paratamatu saatus on aksepteerida ebanaturaalsust uue loomupärana. Kord, mis leevendab hirmu teadmatuse ja võõra ees, on sünteetiline. Rõivad varjavad ja paljastavad flirtivalt nii keha kui mõtteid. Nii põlgus kui armastus väljendavad ühtsuseiha. Rahuldus on kättesaamatu, mistõttu igatsus muutuse järgi on igikestev. Tsüklilises ennastkordavas ahelas on iga kordus indiviidi jaoks siiski omal moel unikaalne kogemus.

“Eedeni lugu mõtestab meie suhet ümbritsevaga. Valdavaks arengusuunaks on inimeste eraldatus loodusest ja digitaliseerumine. Metanarratiivsel tasandil viitab etendus mitmetele antropotseeni ajastut iseloomustavatele ökoloogilistele probleemidele”, lisab Laivi. “Etendus põimib ja kajastab nii looduse kui kultuuri olemust. Toorus, instinktiivsus, metsikus, teadvusetus ja taltsutamatus on kui looduse sünonüümid, mis on diskussioonis vormi, korra, teadvustatuse, sihipärasuse, mõtestatuse ja idealismiga – kui kultuuri sünonüümidega.”

Laivi on kunstnik, kes väljendab end erinevate moekäsitluste kaudu, analüüsides rõivastust ja keha katmise meetodeid laiemalt nii visuaal-esteetilisel, funktsionaalsel kui ekspressiivsel tasandil. Tema loomingut iseloomustab materjalipõhine eksperimenteeriv lähenemine pindadele ja vormidele. Laivi on õppinud moedisaini erialal Eesti Kunstiakadeemias (BA 2012) ja Aalto Ülikoolis Helsingis (MA 2017). Ta on end täiendanud Londonis, Kopenhaagenis ja Barcelonas. Alates 2014. aastast on ta osalenud kaasaegse kunsti grupinäitustel ning eksponeerinud oma loomingut mitmel isikunäitusel.

Piletid eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR ja kohapeal 10/15 EUR.

Lisa kommentaar