Oled süütu või neetud?

Teisipäeva õhtuti, kui muuseum on juba tavakülastusteks suletud, avaneb võimalus tutvuda moe- ja kultuurikriitiku ning stiilipäeviku „Kapist välja“ saatejuhi Anne Vetiku juhtimisel näitusega „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“.

annevetik

Foto: Virge Viertek

Muusikamaailmast kunsti liikunud TOMM¥ €A$H ja Ameerika moedisainerit Rick Owensit seob huvi visuaalkultuuris ringlevate veidrate, marginaalsete või piire ületavate teemade vastu. Mõlema autori loomingut iseloomustab julge ümberkäimine inimkehaga, teadlik fetišikultuuriga mängimine ja mittebinaarne soorepresentatsioon. Tommy Cashi nägemus väljendub jõulises ja ootamatus, mitmevärviliselt teostatud pildikeeles. Sarnaste teemadega töötav Rick Owens on tuntud oma valdavalt monokroomse ja minimalistliku käekirja järgi, mis avaldub lisaks rõivastele ka mööblidisainis ja aksessuaarides. Näitus on lavastatud tervikinstallatsioonina, milles Tommy Cashi ja Rick Owensi soolopraktikad põimuvad ühiselt loodud ja mõlemat kunstnikku siduvates teostes.

Eriekskursioonid toimuvad vaid veel kahel korral: 30. juuli ja 27. august ning piletit hinnaga 17.50 saad soetada Piletilevist.

Näituse kohta saa lugeda SIIT

Lisa kommentaar