Õhtu täis müstikat

Kui varem on Femme salongiõhtud kulgenud peamiselt vestluse saatel, siis seekordsel kohtumisel vahelduvad sõnad tantsukeelega. 17. mail kell 19.30 avab Müstika Tantsustuudio oma uksed, kutsudes külalisi saama osa müstilisest maailmast, mille saamisloost ja tegemistest kõneleb lähemalt stuudio looja, rahvusvaheliselt tunnustatud tantsija, koreograaf ja tantsukohtunik Berit Aicha Vill.

Beritvarviline

Foto: Terje Talts

Müstika Tantsustuudio on Eestis üks vanimaid ja ühtlasi suurimaid kõhutantsuga tegelevaid stuudioid, mis tähistab tänavu oma 10 aasta juubelit. Stuudios viljeldakse peale idamaise tantsu ka erinevaid eksootilisi tantsu- ja treeningustiile. Müstika tantsustuudio on toonud Eestisse näiteks sellised tähelepanuväärsed tantsustiilid nagu American Tribal Style (ATS), Tribal Fusion ja Burlesque (burlesk).

Tantsustuudio eesmärk on mitmekesistada ja edendada Eesti kultuurielu eksootiliste ja alternatiivsete tantsustiilidega, pakkudes kõrgetasemelist tantsukunsti. Stuudio juures tegutsevad ka mitu esinemistruppi: Müstika Tribe, Müstika kõhutantsu Showgrupp ja Müstika Tuleshow, millega käiakse esinemas nii kodumaal kui ka väljapool Eestit, on osaletud erinevatel rahvusvahelistel festivalidel.

Peale inspireerivate lugude kuulamise ja küsimuste esitamise saab kohapeal näha ning miks mitte ka ise proovida avalikkusele veel vähe tuntud tantsustiili – ürgset ja naiselikku tribal kõhutantsu. Samuti esitatakse katkendeid trupi praegusest repertuaarist. Kirsina tordil on sellel õhtul võimalik uudistada ka Aicha enda loodud esinemiskostüüme ja isiklikku ehtekollektsiooni.

tants

 

Aga sellega pole põnevus veel lõppenud – me hakkame tantsima! Palume selga panna mugavad, liikumist võimaldavad riided.

Kõigi salongiõhtu külastajate vahel loositakse välja 2 piletit 27. mail toimuvale võimsale tantsusõule, mis on ühtlasi selle aasta suurim kõhutantsu- ja burleskisündmus Eestis.

In the dance the boundaries between body and soul are effaced. The body moves itself spiritually, the spirit bodily (Gerardus Van der Leeuw, „Sacred and Profane Beauty:  The Holy in Art”).

Õhtu osalustasu on 10 eurot.

Palume kõigil soovijail registreeruda, täites allpool oleva ankeedi. Küsimuste korral helistada 522 9088 või kirjutada silvi@femme.ee.

Kohtumiseni juba neljapäeval, ees ootab müstiliselt eriline õhtupoolik!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar