Odööride Öö

Kas me suudame emotsioone haista?

odoorideoo

Foto: Ulme

Esimene tundmus, mis meid lõhnu tundes valdab, on meeldiv või ebameeldiv. Kuid lõhnas on rohkem kui lihtsalt hea või halb. Lõhnad lisavad tunnetuslikul tasandil elule värve, rikkalikkust ja uusi naudingulisi tasandeid. Lõhnad võivad mälusopist esile tuua sündmusi, mille juba ammu unustanud olime. Lõhna tajudes ning sellele keskendudes ja seda analüüsides aktiveerub meie ajus osa, mis sedasama lõhna ainult tajudes, ilma sellele keskendumata, ei aktiveeru.

Haistmismeel on üks primitiivsemaid meeli, kuid endiselt on selle meele täielik mõistmine jäänud mõistatuseks. Meelelise eksistentsi võimalikkus realiseerub meie kehalise olemise kaudu. Paljuski on füüsilised aistingud alateadlikud, ürgsed ja võimsad oma poeetilises paratamatuses. Nagu parfüüme, saame ka füüsist lugeda assotsiatiivsel tasandil ja see kogemus on üdini isiklik.

Parfümeeritud õhtus tärkavad tantsulised seisundid: kehad liiguvad ja annavad edasi värve ja aeg-ruume, mida lõhnamolekulid kutsuvad esile haistmismeele kaudu.

27. jaanuaril kell 19.30 Kanuti Gildi saalis toimuv Odööride öö räägib meile tantsu, muusika ja õhus mänglevate joovastavate odööride kaudu loo sellest, kuidas lõhnade silmale nähtamatu mateeria meie emotsioone mõjutab. Tuntud lõhnanautleja Baudelaire’i poeesiat ja Huysmansi tekste loeb Triin Tasuja. Tantsulisse performance‘isse on kaasatud atmosfääri lõhnastamine. See on esmakordne sellelaadne etteaste Eestis ning tuleb üdini meeleline öö.

Saabujaid ootab tervitusjook ja parfüümidest küllastunud atmosfäär ning baaris pakutakse kurikuulsatest parfüümiklassikutest inspireeritud kokteile.

Uksed avatakse kell 19.30
Pilet: kohapeal 7 EUR
Dress code: nosy chic

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar