Noore tärkava etenduskunstniku soololavastus

7. veebruaril Kanuti Gildi SAALis esietenduv Sigrid Savi soololavastus “Pushing Daisies” ajab kaasaegset koreograafiat uutele absurdsuse tasanditele. Tema uus soololavastus, kuigi piisavalt abstraktne, et võimaldada iga vaataja jaoks isiklikke mõtlemisviise, keskendub endiselt isiksuse, identiteedi, semiootilise süsteemi paradoksidele ja meie elu mõjutava kultuurilise alateadvuse teemadele. Selle elav, humoorikas isikupära, julge ja sürreaalne seatud disain, hämar helimaastik ja mängulised üllatused seavad värskendust pettumistele ja ootustele.

Foto: Jon Konkol

Lavastus „Pushing Daisies“ keskendub stimulatsioonile ja surmale kollektiivselt jagatud elamuses – hoiatab aga ka ei hoia selle eest. Keskkondlikud aina korduvad ilmingud justkui disainivad personad. Toimub avalik programmeerimine – inimeste tunnetuse vahendamine meediasemiootika barbaarsest kasutamisest kuni peene kujundamiseni käitumuslikus meeles, jättes ebamääraseks, kus vajadus eelneb pakkumisele või pakkumine motiveerib nõudlust. Lavastus taotleb meeleheitlikku effekti, mis paneb mõtestama vulgaarsust ja universaalsete kompositsioonide teket. Nähtamisi passiivses, varjatult aktiivses vahekorras hakatakse vastu võtma ja esitama ikoone.

Sigrid Savi on töötanud vabakutselise tantsijana Tallinna Tantsuteatris, Ugala Teatris, Sõltumatu Tantsu Laval, Vaba Laval ning aktiivsema lavastamiseni jõudnud alates 2015. aastast peale koreograaf-tantsuõpetaja eriala lõpetamist Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias. Sigrid elab ja töötab hetkel Berliinis. Tema töid iseloomustavad brutaalselt naiivsed võtted nii ülesehituses kui ka esituses. Oma loomingulises töös tähtsustab Sigrid vaataja kogemuslikke perspektiive ja stilistilist kõla, õppides teadlikult töötama nii koos kaanonitega kui ka neist lahus.

Tema esimest soolotööd „Imagine There’s a Fish“ on esitatud lisaks Eestile Norras, Saksamaal, Šotimaal, Lätis, Ukrainas. Koostöös Jon Konkoliga loodud performance`it „Not this pillow fight“ (2018) on esitatud New Yorkis ja Berliinis.

Esietendus toimub 7. veebruaril kell 19:30, järgmised etendused 8. ja 12.-14. veebruaril kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis. Etendusele 12. veebruaril järgneb vestlus kunstnikuga, mida viib läbi Mart Kangro.

Autor, esitus: Sigrid Savi, kunstiline tugi ja teostus: Hanna Kritten Tangsoo, Marko Odar, Ivar Piterskihh, heli: Jon Konkol, kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL, toetajad: Eesti Kultuurkapital, kestus: 45min. Lavastus on inglise keeles.

Piletid eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR ning kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal 10/15 EUR.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar