Noore Ehte Fondi stipendiumi pälvis ehtekunstnik Sigrid Kuusk

Täna õhtul toimunud auhinnatseremoonial pälvis käesoleva aasta Noore Ehte Fondi peastipendiumi unikaalse loomingu ja mitmete näitustega silma paistnud ehtekunstnik Sigrid Kuusk, eristipendiumi sai Erle Nemvalts.

Sigrid_Kuusk_foto_Mihkel_Mölder

Sigrid Kuusk. Foto: Mihkel Mölder

Noore Ehte Fondi otsustuskogu, kuhu kuuluvad Kadri Mälk, Tanel Veenre, Kaido Ehasoo, Piret Hirv ja Liesbeth den Besten, hindas eelkõige Kuuse arengupotentsiaali. “Ta on võrdselt tugev nii unikaalehtes, kasutades julgelt uudseid tehnoloogilisi lahendusi, kui ka seeria- ja moeehtes,” lisas fondi asutaja ehtekunstnik Kadri Mälk. “Sel aastal on Sigrid osalenud ühel kodumaisel ja kolmel välisnäitusel, neist nimekaim Hollandi Arnheimi Kunstimuuseumi korraldatud kutsutud osavõtjatega näitus „Body Control“ – suurepärane ja tunnustust vääriv saavutus.”

Sigrid_Kuusk_looming_foto_Sigrid_Kuusk

 

Sigrid Kuusk on õppinud Tartu Ülikoolis bioloogiat, Tartu Kõrgemas Kunstikoolis fotograafiat ja kaitsnud Eesti Kunstakadeemias ehtekunsti bakalaureusekraadi, hetkel õpib ta EKA ehtekunsti magistriõppes. Stipendiaadi enda sõnul motiveerib tunnustus teda uljalt edasi askeldama. “Olen väga tänulik selle tähelepanu eest,” lisas Kuusk.

Sigrid_Kuusk_looming_foto_Getter_Kuusmaa

Sigrid Kuus looming. Foto: Getter Kuusmaa

Eristipendiumi pälvis Erle Nemvalts, seda väikese, kuid väga väljapeetud näituse eest “Palju vett ja vähe kulda” Tallinnas A-galeriis. “Lootustandev algus,” kommenteeris otsustuskogu.

Eesti ehtekunsti noorte annete toetamiseks loodud Noore Ehte Fond tähistab tänavu oma tegutsemise 11. tegevusaastat. Noor Ehe on erakapitalil põhinev eraalgatuslik ettevõtmine, mille eesmärgiks on toetada ja tunnustada oma loometee alguses olevaid noori ehtekunstnikke.

Eelnevatel aastatel on stipendiumi pälvinud Ettel Poobus, Nils Hint, Urmas Lüüs, Sofia Hallik, Darja Popolitova, Maria Valdma, Kätrin Beljaev, Hanna-Maria Vanaküla, Jens A. Clausen, Domestic Jewellery, Marita Lumi ja Claudia Lepik.

Lisa kommentaar