Nobenäpp

Äsja meie hulgast lahkunud David Bowie avaldas 2013. aastal enda 100 lemmikraamatu nimekirja. Listis leidub ka briti kirjaniku Sarah Watersi rahvusvaheline bestseller “Fingersmith”. See kahe naise vahelisest kirglikust suhtest ja Inglismaa viktoriaanlikust võlust inspireeritud triller on tõeline pärl. Bowiel oli põhjust seda raamatut soovitada!

soke

Fotol kaader filmist

Selle aasta mais esilinastus Cannes’i filmifestivalil selle raamatu kauaoodatud ekraniseering, mille autor on Lõuna-Korea visuaalsete ja mehelike suurfilmide autor Park Chan-wook. Kuidas on režissööril õnnestunud ühendada modernne põnevik, Inglismaa viktoriaanlikud kombed ja koreapärane filmikunst? See selgub õige pea!

thehandmaidenstill079

1930. aastate Korea, Jaapani okupatsioon. Rikas jaapani pärijanna Hideko, kes elab üksildast elu suures maamajas koos oma võimuka onuga, palkab endale uue teenijanna Sookee. Kuid teenijannal on saladus: ta on tegelikult taskuvaras ja tegutseb hoopiski petise käsul. Petis kavatseb end esitleda jaapani ülikuna, et rikas emand võrgutada ja temaga koos põgeneda, seejärel aga temalt varandus röövida ja naine hullumajja kinni panna. Tundub, et kõik läheb plaanikohaselt, kuni Sookee ja Hideko vahel tekivad ootamatud tunded…

thehandmaidenstill031

 

Briti kirjaniku Sarah Watersi rahvusvahelisel bestselleril “Fingersmith” põhinev film valiti 2016. aasta Cannes’i filmifestivali põhiprogrammi. Park Chan-wook on Lääne-Korea meisterlik režissöör, kes on eriti tuntud filmidest “Joint Security Area” (2000), “Oldboy” (2003) ja “Stoker” (2013).

Filmi treiler

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar