Nelikend aastat punki

Peipsiveerel, Varnja küla kalurimaja paadikuuris avatakse juuni lõpus Voronja suvegalerii, mille esimese näituse „Ajutine valitsus. Nelikend aastat punki“ koostas multitalent, Eesti kunsti Frank Zappa tiitlit kandev  Kiwa, kes vaatleb Eesti pungi ajalugu punkar-kunstnike silme läbi. Näitus koos Voronja suvegaleriiga avatakse 27. juunil ning seda on võimalik külastada kuni suve lõpuni.

kiwa-by_gabriela_liivam4gi

Foto: Gabriela Liivamägi

“Inglismaal ja Ameerikas oli punk linnakultuur. Eesti punkliikumise tunnuseks oli, et see andis võimaluse olla keegi ja olla stiilne ka väljaspool suuremaid linnu elavatele noortele. Punk väärtustas isemõtlemist ja isetegemist, fantaasia rakendamist kättesaadavatele ja vähestele vahenditele. Seega on üsna punk žest korraldada selline näitus ametlikust kultuurist võimalikult kaugele jäävas kohas mõne pealinna peene galerii asemel,” põhjendas Kiwa Voronja galerii valikut.

Galerii omanikud Raul Oreškin ja Kaili Kask selgitasid, et sarnaselt suveteatrile, annab ka suvegalerii võimaluse külastada mõnd põnevat avastamata paika ning samas saada osa kultuurisündmusest, antud juhul siis kunstinäitusest.

„Kuraatornäituse kõrval pakume jõudumööda ka kõrvalprogrammi, mis aitab lahti mõtestada punki kui elujõulist subkultuuri ning mine tea, ehk suudame seeläbi paremini suhestuda ka  kohaliku külakultuuri eripäraga,“ selgitas Raul Oreškin näituse valikut.

Lisaks näitusetegevusele pakub Voronja galerii võimalust kunstnike residentuuriks. „Ootame resideeruma eeskätt neid, kes on huvitatud ammutama inspiraratsiooni  kohaliku kultuuri eripäradest, et siis oma tõlgenduse abil seda nii Voronjas kui ka mujal esitleda,“ märkis Kaili Kask. „Nõnda kandub kandub kohalik kultuur erinevate loominguliste väljundite abil laia maailma.“

Voronja galerii avamisele on võimalik kõigil omapoolne panus anda. Veel kolmel päeval on võimalik galeriid toetada Hooandja keskkonna kaudu

Kohtumiseni Peipsiveerel!

Lisa kommentaar