Negližee ja kombinee

Aastakümneid tagasi hõljusid naised kööki hommikust praemuna tegema seljas kerge ja pisut läbipaistev negližee ja peal samas stiilis hommikumantel. Et siis pärast üll tõmmata kleit või kostüüm, mille alla käis kombinee.

kombineel

 

Termin negližee tuli kasutusele 1927. aastal. See tähendas põlvini ulatuvat siidist naiste ööpesu, mis kaunistatud pitsiga. Enamasti kuulus komplekti ka maani hommikumantel, millest soliidsematega võis daam vastu võtta ka varasemaid külalisi. Kombineed asendasid varasemaid puuvillasest kangast alussärke ja 1950ndate krinoliine ning neil oli eelkõige praktiline roll -parandada kleitide ja seelikute istuvust.

Laupäeval, 13. mail toimub KultuuriKatlas Vintage Tallinn, mille raames saab näha Eesti suurimat pesu erakollektsioon. Minge vaatama, sest näitus “Negližee ja kombinee” on avatud vaid üks päev kella 11.00-18.00!

Näituse korraldajate Malle Pajula ja Siiri Heinmaa kätes on Eesti suurim pesu erakollektsioon. Nii üle-eelmise sajandi mõisapreili korsetid, vabariigi-aegse tantsijanna hommikumantlid, sõjajärgsete daamide koonusrinnahoidjad ja sukahoidjad kui ka 25 aasta tagune puusi paljastav pesu.

Kallid naised, pesu näitab aega ja selles naiseks olemise võlu!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar