Naiselik moefotokunst

Tunnustatud fotograaf Olga Makina avas Saaremaal vast renoveeritud Auriga keskuses oma fotonäituse. Näitusel on naiselikku ja tujukat moodi esindavad moefotod, mis on pildistatud viimase viie aasta jooksul koostöös Eesti tunnustatud moeloojate, stilistide, jumestajate ja juuksuritega. Moefotode teemaks on naiste ilu ja võlu ning näitus on pühendatud kevade algusele.

fotograaf_Olga_Makina_web_femm

Foto: Olga Makina

Olga Makina moefotode kaasautorid on jumestajad Katrin Sangla, Reet Härmat, Meelis Krik, juuksur Tamara Korjagina, moeloojad Oksana Tandit, Kristiina Viirpalu, Ülle Suurhans- Pohjanheimo, Riina Põldroos, Ketlin Bachmann, Katrin Kuldma, Tiina Talumees ning florist Yulia Medvedyeva.

Näitusel esitletud fotode võtmesõnaks on tundlikkus ja tunded ning pildistava hinge avatus vaatajale. Fotodel on modellid, tantsijad, saatuslikud naised ja kangelannad.

Olga fotod tegelevad pidevalt iluideaalide defineerimisega, rõhutades pildistatava iseloomu. Autor loob ja püüab hetki, sageli eelistades loomulikku põhjamaist valgust ning keskkonda. Eesmärk on loomulik ja vahetu ilu, mis vastandub valdavale (üle)töödeldud moefotograafiale.

Fotonäitusega tähistab Olga Makina 20 aastat fotograafias, näitus on avatud kuni märtsi lõpuni.

Lisa kommentaar