Naisekeha ülistuseks

10. veebruaril kell 19.00 avab Oliver Moosus Tam galeriis naisi ülistava näituse „AbstrAKT”. Näitus koosneb abstraktsetest aktifotodest, mis kujutavad inimkehalt leitavaid maastikke, mida fotograaf ise nimetab bodyscapeʼdeks.

Foto: Oliver Moosus

Eksponeeritud seeriad on pildistatud erinevatel aegadel ning osa valikust on olnud 2013. aastal väljas ka fotomuuseumis. Kaheksateist maksimaalselt minimalistlikku teost on pildistatud stuudiotaustal, kuhu Oliver on lisanud suure annuse arhitektuurilisust ja monumentaalseid vorme, mis on ikka ja jälle tema loomingut iseloomustanud.

„Tavaliselt, kui soovitakse saada fotograafiks, pildistatakse esimese asjana naise keha. Mina olin aga jõudnud juba kümme aastat pildistamisega tegeleda, enne kui jõudsin aktini. Oma töös otsin abstraktseid vorme ja kujundeid, alustasin looduse ja linna pildistamisega aga nüüd olen jõudnud inimesteni. Loodusvormide avastamiseks ei pea sõitma maale, vaid võib võtta ühe inimese ja leida kõik need maastikud tema kehalt üles. Alguses mängisin portreedega, kuid siis arenes mõttekäik edasi aktini,” selgitab Oliver.

Oliveri fotode plaanid varieeruvad lähivõtetest üldplaanideni, kus abstraktsus väljendub poosides ja kadreeringutes, seejuures rõhutab lainurgaga lähedalt pildistamine suursugusust. Kõik fotod on mustvalged ning osav valguse ja varju mäng rõhutab veelgi monumentaalsust. Pildistamisel on otseste valguste asemel peegeldatud valguseid, mis tekitavad helendeid ja varje.

Oliver on teinud koostööd tuntud Itaalia moefotograafi Filippo Caroti’ga, kelle itaaliapärane käekiri kumab Oliveri varju ja valguse mängus.

Foto: admin

Tuntud ehtekunstnik, fotograaf ja kriitik Tanel Veenre on Oliveri loomingut iseloomustanud aga järgmiselt: „Inimene on Oliveri fotodel enamasti jõuliselt stiliseeritud, kuid ometi mingi pildistamise hetke avava haavatavuse ja spontaansusega. Nii ei ole need pildid steriilsest ega igavast klišeede-maailmast, vaid tegu on elusa materjaliga. Püüe klassikaliste ilukaanonite poole on vaid peamine, esmapilgul haaratav kiht – selle all on tegelikult peidetud palju põnevam ja kihilisem maailm.ˮ

Näitus jääb Tam galeriis avatuks märgiliselt 8. märtsini.

Fotosid saab soovi korral ka osta.

Lisa kommentaar