Nahatöö ilu

Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti, aksessuaari- ja köitedisaini osakond avab 9. septembril kell 19.00 Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis näituse „KESTAD/KESTAB”.

Evelyn Toomistu-Banani kindad

Evelyn Toomistu-Banani kindad

„KESTAD/KESTAB” viitab kestale, mille tegemine on kestnud ja kestab traditsioonina edasi. Sisule luuakse nahast kest – kindad, kotid, jalatsid, köited jms. Tänapäeval on kest muutunud juba laiemaks mõisteks ning kandunud edasi ka teistesse valdkondadesse nagu näiteks arhitektuur.

Näitusel osalevad kunstnikud/disainerid esitavad omapoolseid lahendusi tänapäevase kesta disainimisel, tuues külastajani teadmise nahatöö ilust, raskusest ja olemasolust. Ideede allikaks on vanad tehnilised võtted ning see miski, mis on inspireeritud rahvakunstist.

Riina O Laureta kindad

Riina O Laureta kindad

Nahatöö on eestlastele aastasadu teada-tuttav oskus ning säilinud tänu kingseppadele, sadulseppadele, köitjatele, parkalitele ja tänapäeval tegutsevatele aksessuaaride, moe-, mööbli- ja tootedisaineritele. See töö on võrreldav kõikide teiste aeganõudvate tehnikatega, mida eesti rahvakultuuris on kasutatud. Nahatöö on olnud selle tegijatele ainsaks elatusallikaks ning on seda paljudele disaineritele ka praegu. Seega on oskustöölised ja oskusteabe säilitamine meie elus väga tähtsal kohal. See on midagi, millega võib uhkustada!

Eneli Valge tagi detail

Eneli Valge tagi detail

Näitusel astuvad üles Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti ja -disaini osakonna tudengid ja vilistlased: Lauri Liinev, Kelian Luisk, Ekaterina Zhemchugova, Maarja Roolaht, Marie Chapelain, Anneli Filipov, Jass Reilent, Paula Kivi, Elis Teterin, Marina Barinova, Artjom Babitski, Liis Raudsepp, Riina Õun, Evelyn Toomistu-Banani, Karen Milistver, Helen Pau, Kadri Kruus, Mari Masso, Eneli Valge, Ingrem Floren, Eve Hintsov ja Kaire Olt. Näitus kestab kuni 28.09.2015. Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigalerii Pikk 22, Tallinn E‒R 10.00‒18.00, L 10.00‒17.00

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar