Nahaga või nahata

18. märtsini on Pallase galeriis avatud Kõrgema Kunstikooli Pallasnahadisaini osakonna korraldatud rahvusvaheline ühisnäitus“NAHAGA VÕI NAHATA / WITH OR WITHOUT LEATHER”.

Foto: Moolen Veering

Galerii kolme korrust hõlmav väljapanek tutvustab kaasaegse ja mitmekülgse nahaõppe käigus valminud tudengite ja vilistlaste töid Eestist – Kõrgemast Kunstikoolist Pallas, Eesti Kunstiakadeemiast ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast. Lisaks on esindatud Riia Disaini- ja Kunstikool Lätist ja Kaunase Rakenduskõrgkool Leedust.

Eksponeeritavates töödes põimuvad nii traditsioon kui innovatsioon. Tehnoloogia arenguga on maailmas välja töötatud rohkelt uusi – nahale alternatiive pakkuvaid materjale, mille kasutusvaldkonnad üha laienevad. Järjest enam tutvustatakse ja katsetatakse erinevaid võimalusi õppeprotsessis.

Näitusel näeb erinevaid diskussioonilisi lähenemisi nahaga või nahata teemale. Igal osalejal on olnud võimalus väljendada, mis on tema jaoks eseme loomisel oluline. Milline materjal on tema meelest kestev ja milline kaduv. Eksponeeritud on nii nahast kui alternatiiv-materjalidest kotid, köited, jalanõud, kindad, ehted, peakatted, karbid, laekad, erinevad aksessuaarid ning muud objektid.

Vaataja saab ülevaate mitmepalgelistest nahaõpet pakkuvatest koolidest Eestis, Lätis ja Leedus.

Näituse „NAHAGA VÕI NAHATA“ raames toimuvad järgmised üritused:

Teisipäeval, 14.03 kell 16.00-18.00 toimub vestlusõhtu nahadisainer Stella Soomlaisiga teemal “Ringdisaini võimalikkusest nahadisainis”, mille eestvedajateks on nahadisainer ja õppejõud Tiina Karu ning Pallase tudengid  IV kursuselt Kerttu Rebane, III kursuselt  Jaanika Leiter.

Laupäeval, 18.03 kell 12.00-13.30 näituse kuraatorituur Kõrgema Kunstikooli Pallas nahadisaini õppejõu Tiina Karuga ja IV kursuse tudengi Helen Stromiga.

Eesti, Läti ja Leedu nahaeriala üliõpilaste ühine väljapanek jääb galeriis Pallas avatuks 18. märtsini 2023.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar