Nägemise õpetus

Selleks, et näha tuleb kogeda pimedaks olemist. Tallinna Kunstihoone galerii, näituse “Nägemise õpetus” autorid, Sülvi Sarapuu ja Priit Kasepalu ootavad teid osalema töötoas neljapäeval, 24. augustil kell 15.00-18.00 Kunstihoone galeriis Vabaduse väljak 6.

Foto: Annika Haas

Kuni 3. septembrini on avatud mitme erineva kunstidistsipliini koostoimes sündinud näitus “Nägemise õpetus,” mille teostajaiks on fotograaf Annika Haas, skulptorid Elo Liiv ja Jekaterina Kultajeva. Kunstiprojekt portreteerib installatiivselt Eesti pimedaid ja tõstatab “sotsiaalse pimeduse” temaatika laiemalt.

Nägemismeelt peetakse meeltest tähtsaimaks, kuna selle abil saame väliskeskkonnast kõige rohkem informatsiooni. Näituse “Nägemise õpetus” autorite veendumus ja näituse liikumapanevaks jõuks olevate pimedate inimeste paratamatus ütleb: selleks, et tõeliselt näha, pole tingimata tarvis füüsilist silmaga puudutamise meelt. Tõelise nägemise eelduseks on vaatajas peituv mentaalne ja hingeline valmisolek.

Foto: Annika Haas

Niisugusest valmisolekust sündinud nägemiskogemuse saab 24. augusti  töötoas. Ühes pimedate inimestele oluliste abivahendite – stimulaarprillide, käepikendusena toimiva valge kepi, ritmuffi kiledele joonistamise võimaluse (pildi saab endaga kaasa võtta) ja puuteraamatute lugemise õpetusega saab testida oma kompimismeele kiirust ja tutvuda pimekasti sisuga.

Töötuba viivad läbi Sülvi Sarapuu (MTÜ Kakora),  Priit Kasepalu (Eesti Pimedate Ühing) ja skulptor Elo Liiv koos vabatahtlikest abilistega.

Kunstihoone galerii (Vabaduse väljak 6) on avatud kolmapäevast pühapäevani kl. 12.00–18.00, sissepääs tasuta.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar