Nädalavahetusel toimuv Disainitänav toob kokku üle saja põneva disaineri

Sel nädalavahetusel toimub XVII Disainiöö festivali raames juba traditsiooniks saanud Disainitänav. Kaheks päevaks on end Balti Manufaktuuri sisse seadnud enam kui 100 disainerit ja disainbrändi nii Eestist kui mujalt, sealhulgas Gruusiast ja Moldovast. Juba tuntud ja armastatud tegijate kõrval on kohal ka mitmeid uusi ja põnevaid disainereid.

Disainiturg

Sarnaselt varasematele aastatele leidub ka tänavusel disainiturul kõige arvukamalt moe-, aksessuaari- ja ehtedisainereid. Uue nimena on end sisse seadnud rõivabränd REDIS, kelle looming valmib juba olemasolevatest tekstiilijäätmetest. Külmadeks ilmadeks pakub lambavillaseid kudumeid aeglase moe bränd HERTTA ning kohal on ka 2020. Tallinnas esimese poe avanud Hata Design, pakkudes mujal Euroopas seninägemata disainerrõivaid. Taaskord on Disainitänaval esindatud ka hinnatud moeloojad Kirill Safonov, Piret Kuresaar, Raili Nõlvak jpt.

Aksessuaaride seast leiab sel aastal laia valiku säästva moe põhimõtetel loodud nahast kotte. Kodumaised brändid Jaana Trauss Design, Mirgoods ja WALTIN valmistavad kõik oma kotte siinsamas Eestis käsitööna, kasutades kvaliteetset ja ajale vastupidavat nahka. Digitaalse trükiga, aga ka käsitsi maalitud siidsalle pakub kodumaine disainsallide bränd Vetka. Lisaks leiab sündmuselt Yanantin Alpaca, kelle alpaka villast soojad aksessuaarid on valminud käsitööna Boliivia naiste poolt.

Uusi tegijaid leidub ka ehtekunsti seas. Kristiina Ploom Jewellery loob minimalistlikke disainlahendusi ja väikeseeriaid, mille fookus on ebatavalistel vormidel, materjalide kvaliteedil ja viimistlusel. Juba tunnustatud tegijate seast leiab Kristiina Lauritsa rinnaehete seeria „Meie igapäevane leib“, mis on valmistatud mustast Eesti rukkileivast ning mis oli ka üks tänavuse BRUNO disainiauhinna elustiilitoote disaini nominente. Teiste seas on Disainitänaval kohal ka Hyrv, Merle Kasonen Jewellery, Anneli Tammik jpt.

Kodu ja sisustuse vallas paistab silma tänavune teinegi BRUNO nominent – elukeskkondliku disaini kategoorias kandideerinud Cuut, kes valmistab kasevineerist stiilseid majakesi väikestele koertele. Pilku püüab ka rõõmsate mustrite ja lihtsa vormiga mööblidisani pakkuv DesignScolio. Lisaks on kohal mitmeid keraamikuid, teiste seas silmapaistvate vormilahendustega Veromo Ceramics ja peamiselt saviga töötav Anu Vingisaar.

Lisaks disainitoodetega tutvumisele on Disainitänav ka hea võimalus vestelda disainerite endiga ning tutvuda lugudega toodete ja brändide taga. Kohapeal pakub söögipoolist toidubuss Keretäis ja sooja jooki kohvibaar ROOTS. Disainitänav on avatud laupäeval kell 12-20 ja pühapäeval kell 12-18. Sissepääs on kõigile tasuta.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar