Mood käis ooperis

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, rahvusvahelise ooperistuudio Baltic Studio Lirico ning Katrin Kuldma moemärgi Amanjeda koostööna sündis möödunud reedel erakordne muusikaline moeetendus, mis ühendas bel canto ooperitraditsioonid ja glamuursed modellid.

Etendusel pakkusid silmailu voogavad luksuslikud siidkleidid ja rikkalikud kreppseelikud. Omal kohal olid ka parimad ülikonnad, šikid päevasärgid ja moodsalt konservatiivsed kikilipsud. Kollektsiooni täiustasid katkendid sellistest ooperitest nagu Rossini „Sevilla habemeajaja”, Donizetti „Favoriit”, „Armujook” ja „Lucia di Lammermoor”, Verdi „Rigoletto”, „Ernani”, „Othello”, „Traviata” ja „Sitsiilia verepulm”, Bellini „Puritaanid”, Puccini „Tosca”, Cilea „Adriana Lecouvreur” ja „Arleeslanna”, Bizet’ „Carmen”, Gounod’ „Faust” ja Offenbachi „Hoffmanni lood”.

„Mõned aastad tagasi arutlesime Risto Joostiga, et oleks tore midagi teistmoodi ja koos teha. Ideed ja mõtted olid palju minimalistlikumad kui reedel toimunu. Esimene versioon moe ja ooperi kooslusest sai teoks aasta eest Kadrioru lossis. Paar kuud hiljem tuli ERSOlt ettepanek teha samalaadne etendus ka Estonia kontserdisaalis. Praeguseks on selja taga paari kuu jagu suhteliselt unetuid öid, tohutu kogus tavapärasest suuremat stressi ning lõpuks ka meeliülendav ja emotsionaalne etendus. Ka Kadriorus aplodeeris publik püsti seistes, aga nähes kontserdimajas saalitäit inimesi braavo hõiskamas ‒ see võttis jalust nõrgaks,” rääkis Katrin.

Tänusõnad idee algatajatele ja elluviijatele ‒ Risto Joostile ja Paolo de Napolile. Sellist põhjalikkust ja kirglikkust kohtab harva. Näiteks modellide poodiumi täpse laiuse mõõtis kontserdimaja põrandal mõõdulindiga järge ajades maestro Risto Joost isiklikult.

Modellide ilusa välimuse muutsid veel kaunimaks soengumeister Tamara Korjagina Le Salon salongist (La Biosthetique) ja meigikunstnik Katrin Sangla (Max Factor).

Lisa kommentaar