Moetudengite unikaalne näitus jõuab Tartusse

12. oktoobril avatakse Tartu Kaubamajas Eesti Kunstiakadeemia moetudengite loomingut eksponeeriv fotonäitus “Eesti oma sinine”, mis ühendab kaasaegses võtmes tervikuks moe, looduse ja pärandkultuuri. Eesti 100. juubeliks valminud näitus oli möödunud aastal avatud Pärnu Muuseumis, Tartus saab seda uudistada ligi kuu aega.

FotVirge Viertek

Fotod: Virge Viertek

“Mul on siiralt hea meel, et moetudengite väga pika ja põhjaliku projekti tulemusena valminud näitus Tartusse jõuab,” sõnas EKA moeosakonna juhataja Piret Puppart. “Näituse keskmes olev sinine värv kirjeldab meie rahvust, väärtusi ja kultuurilugu harukordselt hästi – natukene külm ja põhjamaine, natukene sügav ja vaikiv, esmapilgul kättesaamatu ja kauge.”

FotoVirge Viertek

Näitus põhineb Eesti rahvarõivaste traditsioonilistel motiividel tõlgendades loojate nägemust eestlusest, Eesti moekultuuri arengust ja seostest loodusega. Fotodel eksponeeritud rõivakollektsioonid värviti ja kujundati Eesti oma sinistes toonides, mis saavutati Eesti looduses leitavate sinist värvi andvate taimedega.

Väljapanek toob kokku moe, looduse ja pärandkultuuri – mitmetahuline näitus loob avatud dialoogi näituse ning näituse külastaja ning looduse, kunsti ja rahvakultuuri ning inimese vahel.

Foto_Virge Viertek

 

Fotonäitus “Eesti oma sinine” on Tartu Kaubamaja keskuse III korrusel avatud 12. oktoobrist kuni 6. novembrini 2019. Näitust saab külastada tasuta.

Loovjuht ja idee autor: Piret Puppart
Konsultant: Liisa-Maria-Anette Samm
Kunstnikud: Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Andreas Kübar, Eliise Saar (EKA BA II kursus) ja Kadi Adrikorn (EKA MA II kursus)
Fotograaf: Virge Viertek; Stilistika: Gerly Tinn; Meik ja juuksed: Mammu
Modellid: Hanna Brita Kähari (AL Model Management) ja Alan (Sage Management)
Kuraator: Aleksandra Ehte Pärnu Muuseumist

Lisa kommentaar