Moel on kaks hinge

Kauaaegne Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna professor ja praegune EKA Avatud Akadeemia moestilistika õppekava juht Vilve Unt avab 3. veebruaril kell 17.00 disaini- ja arhitektuurigaleriis juubelinäituse „Moel on kaks hinge”.

Näitus esitleb pika loome- ja elukogemuse perioodi mõtteid läbi erinevate loominguliste projektide. Näitusesaalis tulevad eksponeerimisele viimaste aastate moekollektsioonid koos uusima loominguga, mis seguneb juba looduga ja edastab ajas kestma jäänud väärtusi.

Näituse kujunduse ühe osa moodustab moefotogalerii, kuna läbi fotolavastuste on võimalik kollektsiooni hinge paremini vaatajani tuua. Esimest korda eksponeeritakse „Hõbenõela” moefotoseeriat, mis on nähtav ka rahvusvahelises veebiväljaandes Papercut Magazine.

Fotoseeriate autor on tuntud moefotograaf Maiken Staak. Moekollektsioone täiendavad Ülle Kõutsi ehted, mida iseloomustab minimalistlik väljendusviis ja peen joonegeomeetria.

Näitus jääb disaini- ja arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6, Tallinn) avatuks 20. veebruarini.

Galerii vaateaknaid aitasid kujundada Eesti Kunstiakadeemia moestilistika üliõpilased Kaidi Liiv ja Veeli Oeselg, kelle õppetöö käigus kavandatud vaateakna projektist lähtuvalt valmis ka näitusesaali kujundus.

Lisa kommentaar