MoeKunstiKino tuleb taas!

Kuuendat korda toimuv moefilmide festival MoeKunstiKino näitab ka sel aastal moega seotud dokumentaale, esmakordselt toimuvad linastused lausa neljas erinevas linnas – lisaks Tallinnale ka Tartus, Viljandis ja Jõhvis. Oktoobri lõpus toimuvatele seanssidele on piletid juba tänasest müügil.

House_of_cardin_B

House of Cardin

“Tulenevalt praegusest ajast oleme välja valinud vaid kolm väga head dokumentaali, kuid linastuskohti on rohkem kui kunagi varem,” sõnab festivali juht Helen Saluveer. “See, et ka väiksemate linnade publik tunneb moeteemaliste filmide vastu huvi, teeb muidugi vaid rõõmu.”

Audrey_poster

Filmiprogrammi kuuluv film “Audrey” (Audrey) portreteerib armastatud näitlejannat Audrey Hepburni, kes oli tuntud oma suurepärase stiili poolest ning tegi viljakat koostööd prantsuse moelooja Hubert de Givenchyga. Dokumentaal “Cardini moemaja” (House of Cardin) peategelaseks on legendaarne prantsuse moelooja Pierre Cardin, kes pälvis moemaailma imetluse omanäoliste kollektsioonidega. Film “Margiela – oma sõnadega” (Margiela – In His Own Words) toob kulisside tagant avalikkuse ette alati privaatsust hinnanud ning enda isikut varjanud geniaalse moelooja Martin Margiela – muidugi vaid häälena.

Margiela

Kaader filmist Margiela- oma sõnadega

MoeKunstiKino seansid toimuvad 18.-31. oktoobrini kinodes Sõprus Tallinnas, Elektriteater Tartus, Amadeus Jõhvi Kontserdimajas ning Viljandi Kogukonnakinos Forum Cinemas Centrumis. Piletid on alates tänasest müügil kinode kassades ja veebilehtedel. Film ”Audrey” linastub ingliskeelsena, filmidel ”Margiela – oma sõnadega” ning ”Cardini moemaja” on eesti- ja venekeelsed subtiitrid. Täpsem info www.moekunstikino.ee

Kinoseanssidele palutakse tulla vaid neil, kel tervis korras, sissepääsul kontrollitakse EL digitaalset COVID immuniseerimise tõendit, negatiivse testi tõendit või läbipõdemise tõendit. Kohapeal kiirtesti tegemise võimalus puudub.

MoeKunstiKino on rahvusvaheline filmifestival, kus linastuvad moe ja disainiga seotud filmid – enamasti moevaldkonna tausta sügavuti avavad dokumentaalid. Linateoste peategelasteks on nii legendaarsed moeloojad, fotograafid, stiili-ikoonid, modellid kui ka alles karjääri alustavad moepersoonid. MoeKunstiKino korraldajaks on MTÜ Kunstiloomus.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar