MoeKunstiKino teeb kummarduse kodumaistele moetegijatele

Sel neljapäeval algav moefilmide festival MoeKunstiKino toob lisaks moemaailma superstaaridele kinolinale ka kodumaised moetegijad ja –eksperdid. Dokumentaalfilme juhatavad sisse tuntud moepersoonid, enne linastusi saab aga nautida videograaf Getter Kuusmaa loodud minifilme.

Getter_Kuusmaa_foto_Laura_Nestor

Getter Kuusmaa. Foto: Laura Nestor

“MoeKunstiKino eesmärgiks on alati olnud moemaailma tutvustamine nii kuulsate moeloojate kui ka Eesti tegijate esile tõstmisega,” selgitab festivali looja Helen Saluveer. “Mul on väga hea meel, et teeme taas koostööd Getter Kuusmaaga, kelle loodud minifilmid esitlevad Anett Niine ja Liisi Tamme, Cärol Oti, Woolishi, Sigrid Kuuse, Kadri Kruusi ja Lentsius Design loomingut.” Eesti loojate miniklipid jõuavad ekraanile dokumentaalfilmide linastuste eel.

Dokumentaalfilmide seanssidele aga teevad sissejuhatuse tuntud moemaailmaga seotud eksperdid Liisi Eesmaa, Anu Merila, Piret Ilves, Mari-Liis Helvik, Ülle Suurhans-Pohjanheimo, Getter Kuusmaa ja Katrin Press.

Moefilmide festival MoeKunstiKino toimub 3.-9. oktoobrini kinodes Sõprus (Tallinn) ja Elektriteater (Tartu). Filmid linastuvad ingliskeelsena või ingliskeelsete subtiitritega. Piletid on müügil kinokassades, veebilehel www.fienta.com (Tallinna seansid) ning www.elektriteater.ee (Tartu seansid). Lisainfo www.moekunstikino.ee

Lisa kommentaar