Moeillustratsioonide näitus

Möödunud aastal Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis ja Tbilisi Kaasaegse Kunsti muuseumis eksponeeritud rahvusvaheline näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II” avatakse 4. veebruaril Pärnu Muuseumis. Tallinnas ja Tbilisis suure publikuhuvi pälvinud unikaalne väljapanek Põhjamaade moeillustraatorite värskeimast loomingust jääb Pärnusse pisut enam kui kaheks kuuks.

12546024_10207480177059258_356921123_o

Illustratsioon Natalie Foss

Näituse koordinaatori Helen Saluveeri sõnul külastas Tallinnas näitust üle 6000 inimese ning selle vastu tuntakse huvi ka mitmest välisriigist. “Loodame, et ka Pärnu inimesed kasutavad võimalust neid imelisi töid vaatama tulla ning avastavad enda jaoks moeillustratsioonide põneva maailma,” sõnas Saluveer.

Rahvusvaheline näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II” esitleb Eesti, Soome, Rootsi, Norra ja Taani 21 kaasaegse moeillustraatori töid. Näituse loovjuhi Toomas Volkmanni sõnul püüab näitus avada selle omanäolise kunstižanri kordumatut värvikust ja positsiooni tänapäevases moemaailmas.

Näitusel “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II” osalevad moeillustraatorid Marju Tammik, Anu Samarüütel, Britt Samoson ja Kätlin Kaljuvee Eestist, Laura Laine, Annu Kilpeläinen, Riikka Sormunen ja Jarno Kettunen Soomest, Cecilia Carlstedt, Stina Persson, Daniel Egneus, Sara Andreasson ja Liselotte Watkins Rootsist, Naja Conrad-Hansen, Mia Marie Overgaard, Mads Berg ja Lisa Grue Taanist ning Esra Røise, Natalie Foss, Magnus Voll Mathiassen ja Hans Christian Øren Norrast.

Näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II” on järg üliemenukale samanimelisele näitusele, mis oli 2011. aastal avatud Tallinnas ning 2012. aastal Helsinki disainimuuseumis. Siis eksponeerisid oma loomingut 8 moeillustraatorit Eestist, Soomest ja Rootsist ning väljapanekuid käisid uudistamas tuhanded külastajad.

Rahvusvaheline näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II” on Pärnu Muuseumis (Aida 3, Pärnu) avatud 5. veebruarist kuni 10. aprillini (avamine 4. veebruaril). Muuseum on avatud teisipäevast kuni pühapäevani kell 10:00-18:00. Pileti hind on täiskasvanutele 3 eurot, pensionäridele ja üliõpilastele 2 eurot ja õpilastele 1 euro.

Näituse kohta leiab lisainfot veebilehelt www.exhibition.ee ning www.parnumuuseum.ee

Näituse raames toimuvad veebruaris ja märtsis mitmed põnevad töötoad, mille kohta saab jooksvat infot muuseumi kodulehelt.

Lisa kommentaar