Moeillustraator Britt Samoson esitleb värskeimat loomingut

23. septembri õhtul kell 18.00 avatakse Stella Soomlais stuudios kunstniku ja disaineri Britt Samosoni loodud illustratsioonide näitus “Short Stories”, mis esitleb 18 värskelt valminud teost.

britt_s

Kunstniku enda sõnul on uues loomingus senisega võrreldes rohkem tõsidust, vähem värve ning töid ühendab soliidne ja kontrastne “värvitus”. “Pinnapealse esteetika ning anonüümsete subjektide varjus on peidus lühikesed lood,” lisab Samoson. “Näitust võib käsitleda kui novellide kogumikku, mille esitlusele on unustatud tuua tekstiosa ning eksponeeritud on vaid raamatu illustratsioonid. See jätab justkui vaatajale ülesande leida üles just teda kõnetav pilt ning lugeda selle lugu iseenda südames.”

Samosoni töid iseloomustab alati erakordne korrektsus ja detailitäpsus, millele lisavad elu vabamaid pintslitõmbed. Tihtipeale ka rõõmsaid värve kasutanud kunstnik on seekord jäänud üsna monokroomsesse maailma, kus värvide olemasolu on taandatud vaid aimatavatele naturaalsetele toonidele. Kujutatud tegelased on tema piltidel sageli anonüümsed ning situatsioonidest võib aimata teatud sümboolikat. Illustratsioone võib kindlasti nimetada ka moeillustratsioonideks, kuna nende esteetika ja neil kujutatu on enamjaolt hetketrendidega kooskõlas ning neis on moemaailmale omast kergemeelsust.

pais_britt

 

Kunstnik on ise alati rõhutanud, et igaüks näeb tema töödes just seda, mida ta tahab näha ning õigeid või valesid vastuseid ei ole. “Mul on kindlasti kuklas alati mõni lugu, mida ma oma peas nendes joonistustes väljendan, kuid ma ei tahaks neid kaarte liiga palju avada. Tegelikult ei ole kunagi ükski pilt tähendanud lõplikult vaid ühte kindlat situatsiooni,” lisab Samoson. “Iga kord kui ma olen mõnda tööd täiendanud või seda vaadelnud, näen ma selles midagi uut. Sest ma ka ise olen ju iga päev iseenda uus versioon. Mõnikord inspireerungi ma lihtsalt siirast armastustest mõne joonistatava detaili vastu ning keskendun ainult visuaalselt esteetilisele. Ja mõnikord on kingad on kingad on kingad ja püksid on püksid on püksid. Aga mõnikord on püksid ka PÜKSID!.”

Näitus “Short Stories” jääb Stella Soomlais stuudios (Telliskivi 62, Tallinn) avatuks 14. oktoobrini. Tegemist on näitusmüügiga ning kõiki töid on võimalik kohapealt ka osta tarneajaga ca 1 nädal. Kõik tööd on trükitud kõrgekvaliteedilisele William Turner paberile, märgistatud kunstniku reljeefpitsatiga, seerianumbriga ning autori signatuuriga. Eritellimuste ning muude erisoovide puhul saab infot ka otse kunstnikult.

Britt Samoson on 2006. aastal EKA moedisaini osakonna lõpetanud disainer, stilist ja moeillustraator, kelle töid on eksponeeritud mitmel moeillustratsioonide näitusel. Peale Eesti on tema loomingut esitletud ka näiteks Washingtonis, Londonis, Budapestis ja Stockholmis.

OLULINE! Osalemiseks palume esitada kõigil üle 18-aastastel inimestel COVID-19 tõend (vaktsineerimise, läbipõdemise või hiljutise testimise kinnituseks) ning ole valmis näitama ka isikut tõendavat dokumenti. Kohapeal kiirtestimist ei toimu. COVID-19 tõendi puudumisel üritusel osaleda ei saa.

Lisa kommentaar