Moedisaini eksperimentaalvormid

Juba sel neljapäeval, 18. veebruaril  jõuavad EKA moedisaini eksperimentaalvormid taas Viru Keskuse aatriumisse! Universume seovad omavahel värvid ning ebamaised vormid. Selles paradiisi- ja külluseaias koonduvad imetabased olendid ja terendused – planeedil Maa afektidena mõjuvad imed kaugetest galaktikatest. Viirastused sellest eksootilisest maailmast kasvasid välja taaskasutatud papptorudest, mis mänglevate teoste läbi maalivad üle aktuaalse deliiriumi.

karolin_raadik

Fotod: Riina Varol

“Seekordne näitus viib seiklusele – see on reis eksootiliste värvide ja ekstreemsete vormide maailma. Kosmiline värvimantra, mis annab võimsa laengu.” kirjeldab kursuse juhendaja Liisi Eesmaa.

Eksperimentaalvorm on Eesti Kunstiakadeemias läbi viidud moekursus. Igal aastal on käsitletud mõnda tööstusjäägina tekkinud materjali, mis seeläbi päästetakse prügiks  saamisest. Tudengite ülesandeks on luua jääkidest innovaatiline moeskulptuur või eraldiseisev artefakt. Sel korral oli stardipaketis 45,000 valget papptoru, mis algselt olid mõeldud maiustuste sisemiseks tugiskeletiks. Iga kunstniku tööd iseloomustab vormiline, ideeline ja tehniline isikupära. Lisaks tavapärasele vormile, sukelduti seekord kursuse raames ka kirgaste värvide maailma. Merest sirgunud veteneitsi, keda ümbritsevad väänlevad veetaimed, miljonite aastate eest elanud sauruste selgrood, eksootiliste organismide kestad ja paljud teised teosed maalivad üle aktuaalse deliiriumi.

liisa-torsus

 

“Selle workshopi raames õppisid tudengid mõtlema mitmeplaaniliselt ja looma väljaspool turvalisi raame ning klassikalist algmaterjali. Alles ebamugavustsoonis olles hakkad sa tõeliselt avastama ja katsetama, see avab täiesti teised meeled. ” täiendab Liisi.

“Usun, et tööd tutvustavad vaatajale lisaks värvikale seiklusele ka iga teose taga seisva noore loojanatuuri olemust. Oli põnev jälgida, kuidas kõrvuti tööd tehes igaühe mõte omasoodu liikus, takistusi ületas ning vormi omanäoliseks kujundas. Igal juhul aitas see ülesanne ja protsess tuima, valge toru elama panemisest avardada ja rikastada meeli.” mõtiskles moetudeng Karl Joonas Alamaa.

anna-maria

 

Tuhandetest papptorudest välja kasvanud imetabased olendid ja terendused kohtuvad Multiversumi paradiisi- ja külluseaias justkui imed kaugetest galaktikatest. Näitus lubab selle külastajal läbi Riina Varoli fotode rännata maailmakõiksuste vahel, mis mõjuvad täna üksnes kättesaamatu unistustena. Mõni neist on kui põrgu, teine kui paradiis – võttes ära ühe, loome teise ise.

Näituse avamine toimub Viru Keskuse aatriumis 18. veebruaril kell 16.00, külastamine on tasuta. Fotonäitust ja valikut parimatest teostest saab näha  kuni 28. veebruarini, mille järel on fotod eksponeeritud keskuse teisel korrusel 30.aprillini.

mirjam_mottus

 

Kunstnikud: Karl Joonas Alamaa, Anete Pedaru, Anna-Maria Beketova, Marin Nooni, Rita Volkov, Mirjam Mõttus, Piret Roos, Grete Rattasepp, Liisa Torsus, Mirell Vinnal, Killu-Triin Pajumets, Liilia Pilden, Kärolin Raadik.

Lisa kommentaar