Modernses võtmes käsitöö

8. juunil toimub Viljandi Pärimusmuusika Aidas Eesti suurim modernset etnilist disaini tutvustav moeetendus „OmaMood 2017”.

omamoodi

Foto: Elisa Rannala

Rahvuslik käsitöö on tükike eestlaste identiteedist, meie vaimse kultuuripärandi oluline osa, mida siiani alal hoitakse. „OmaMood 2017” on rohkem kui lihtsalt moeetendus, see on kõikide paikkondade käsitööliste kogukondadele mõeldud pidu, kus on võimalik kokku saada ja inspiratsiooni ammutada.

Moeetenduse jaoks on loodud spetsiaalne koreograafia ning helikujundus. Etenduse visuaalne kujundus on inspireeritud loodusest, ürgsetest metsadest ja eestlaste omapärasest loodustunnetusest.

Peakorraldaja Elo Meieri sõnul on iga kollektsioon üles pildistatud laastatud metsa taustal. Hävinud mets viitab eestlaste sügavate väärtuste hääbumisele ning moderne käsitööteos kutsub üles traditsioone hoidma ja nüüdisajastama. Moeetendusel tulevad modellid lavale paljajalu, n-ö. metsast, oksad juustes.

„Moeetenduse „OmaMood” teiseks alustalaks on lõng – element, mis seob ja ühendab. Lõng on habras ja pehme, kuid võib töötlemisel võtta täiesti teise vormi, olles seega ka muutlik, veidi ettearvamatu ja paindlik. Samuti on lõngas peidus nii klassikalisele käsitööle kui ka modernsele loomingule omane, lõngast võib alguse saada nii soe käpik kui ka nüüdisaegne kudum”, kommenteerib Meieri.

omamoodi1

 

Sellel aastal on laval 14 kollektsiooni ning disainerite seas on nii Viljandi kultuuriakadeemia ja Viljandi kunstikooli õpilasi kui ka vabakutselisi disainereid. Lavale jõuab ka Kersti Heinloo loodud lillepärgade kollektsioon.

„Nii mõnigi kord tuleb erinevaid moeetendusi vaadates tunne, et midagi olulist on puudu – see ongi see justkui vanamoodne käsitööoskus, mis on aga maailmas aina unikaalsem ja seda hinnatum. „OmaMood” on konkurentsitult ägedaim (ja ainus) etnograafia sugemetega moeüritus,” kommenteerib disainer Lee Reinula.

Piletid on müügil Piletilevis, toimumiskohaks on Pärimusmuusika ait ning sündmuse toimumise aeg on 19.00- 20.30.

Lisa kommentaar