Möbiuse polügoon

„Möbiuse polügoon” on Draamateatri teise korruse parketisaali jaoks loodud sümbolistlike installatsioonide sari, mis koosneb seitset mikrokosmost tähistavast lakke riputatud plastiksfäärist. Sfääride sisemuses on ühekaupa eksponeeritud erinevatest materjalidest, peamiselt hõbedast ja vasest loodud objektid, mis on ühelt poolt kantavad autoriehted, teiselt poolt iseseisvalt vaadeldavad artefaktid. Modulaarselt ühese põhivormiga objektid on täidetud erinevatest taaskasutatavatest materjalidest loodud struktuuridega. Saali seintel on aga eksponeeritud Riste Lehari makrofotod objektide loomisel kasutatud materjalide faktuuridest.

kristalehari

Foto: Erakogu

Metallikunstnik Krista Lehari sõnul on installatsioonid allegooria meie igavikulisele võitlusele argipäevaga, kus meie nähtamatu vaim on lõksus meie isikliku elu metafüüsilises mullis. Võõrandununa ümbritsevast tegelikkusest ja teistest inimestest, läbime igapäevaselt laiutavas näilisuses rutiinselt korduvat argielu trajektoori. Oleme keskendunud materjalile, struktuurile, tekstuurile, mitte sügavikulisele sisule. Oleme üheaegselt nagu oravad rattas ja kanaarilinnud kaevanduses. See installatsioonide sari on ka elust peegelduv iroonia – ehted on ju meie identiteedi välimise kihi atribuudid.

kristalehar

Fotol Krista Lehari

See on artefaktiks kehastunud lahing vaatemänguelu tühjusega, võitlus pinna alla peitunud tõeliste mõtete ja tunnete eest. Aga eelöeldust hoolimata ei tohi me unustada lihtsat tõsiasja, et see näitus on ka lihtsalt kogum omalaadselt kauneid, isikupäraseid ja kantavaid ehteid.

Krista Lehari on Eesti Juveeli disainehete kaubamärgi Lummus disainer, laste- ja täiskasvanute metalliringide juhendaja Vanalinna Hariduskolleegiumis.

kristalehari.com

Näitus avatud kuni juuni keskpaigani.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar