Mis juhtub siis, kui kohtuvad arhitektuur ja pilt

Täna kell 20.30 Telliskivi loomelinnakus Vaba Lava teatrisaalis algava, juba 42. arhitektuuri välkloengu teemaks on “Arhitektuur pildis. Pilt arhitektuuris”. Õhtu moderaatori Maria Arusoo sõnul tuleb juttu fiktiivsest arhitektuurist, arhitektuurist fotol, aga ka pildist hoonel ehk graffitist linnaruumis nii praktiseerija kui arhitektuuripärandi kaitsja vaatenurgast. Välkloeng toimub koostöös samal nädalavahetusel Telliskivi Loomelinnakus toimuva Eesti Fotokunstimessiga.

02 Moderaator Maria Arusoo Foto Gabriela Liivamägi

Foto: Gabriela Liivamägi

Esinejad küsivad, kuidas väljendub arhitektuur kujutavas kunstis ja millised on kunsti väljundid linnaruumis. Arhitektuuri hinnatakse enamasti funktsiooni järgi ja kunsti eetilise sõnumi kaalukuse järgi – mis saab siis kui need kaks kohtuvad…?

Välkloengud toovad ühele lavale kokku erinevate elualade esindajaid – sel korral on moderaator kutsunud esinema arhitektuuriajaloolase Oliver Orro, graffitijoonistaja ja graafilise disaineri Viktor Gurovi, kunstnik Dénes Farkase, arhitekti ning kunstniku Paco Ulmani, EKA fotoosakonna professori ja juhataja Marco Laimre ning arhitekti ja füüsiku Kaja Pae.

Välkloengu “Arhitektuur pildis. Pilt arhitektuuris” otseülekannet saab jälgida veebis aadressil kultuur.err.ee. Välkloengud on tasuta.

Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatavate välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar