Minge vaatama kõrgmoe klassikat!

Laupäeval, 11. augustil kell 16.00, esitletakse Tallinna Linnamuuseumis Eest Kunstiakadeemia rahvusvahelise suveakadeemia töötoas “The Anatomy of Couture” restaureeritud kõrgmoe rõivaid. Kursust juhendab Londonis resideeriv moekunstnik Mirjam Maramaa.

klassika

Fotod: Kristjan Lepp

“Museaalidena hoitud rõivaste eripära seisneb originaalmustrite kasutamises ja kvaliteetsetes käsitsi tehtud õmblustes. Projekti käigus omandavad tudengid kõrgmoe rõivaste ja haruldaste vanaaegsete rõivaste ülesehituse ja restaureerimise meetodid,” selgitas Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna külalisdotsent Gerly Tinn. Kursus pakub praktilisi ja teoreetilisi teadmisi vanade väärtrõivaste taastamiseks – kangaste ja õmbluste valimine, materjalide töötlemine, materjalide vananemisprotsess, erinevate kangaste hooldus ja taastamine. Tänapäevasele rõivatööstusele vastukaaluks õpetab kursus haruldaseks muutunud ja spetsialistide hulgas hinnatud käsitööoskuseid ja pakub ülevaadet moemajade loomingu- ja tööpõhimõtetest ning moekunsti ajaloost.

dio

 

“Kõrgmoe rõivaste loomine on jäänud siiani mõistatuseks – neid esmapilgul lihtsalt imiteeritavad klassikuid on võimatu saavutada, omandamata teadmisi sellest, mis toimub n-ö kleidi sisemuses,” kommenteeris kursuse juhendaja, Londonis resideeriv kõrgmoe rõivaste restauraator ja moekunstnik Mirjam Maramaa. Maramaa on isiklikku moekollektsiooni luues põhinenud teadmistel, mida ta on omandanud Christian Dior, Gabrielle Chanel, Andre Courreges, Norman Hartnell, Cristobal Balenciaga, Jean Desses, Pierre Balmain, Hubert de Givenchy, Schiaparelli, Madeleine Vionnett ja Charles James esemeid taastades juhtivate oksjonimajade tarbeks. Hetkel töötab ta William Vintage
butiigis rätsepatöö juhina.

gerlitinn

 

Disaineritele ja restauraatoritele suunatud Eesti Kunstiakadeemia suveakadeemia töötoas osaleb kakskümmend eri taustaga tudengit üheksast riigist. Töötoa toimumisse panustasid Eesti Kunstiakadeemia moedisainiosakond, Eesti Kunstiakadeemia avatud akadeemia ja Tallinna Linnamuuseum.

16.00–17.30 Töötoa loominguliste projektide esitlus Tallinna Linnamuuseumis (Vene tn 17,Tallinn). Presentatsiooniga samaaegselt on võimalik tutvuda Mirjam Maramaa kõrgmoe kleitide kollektsiooniga. Esitlusele on oodatud kõik teemast huvitunud.

Rohkem infot kursuste kohta https://www.artun.ee/summeracademy/

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar