Metsikud Mezzod ja mood

Noorte metsosopranite ühendus Metsikud Mezzod ja moedisainer Perit Muuga korraldavad 17. novembril kell 19.00 Tallinna Õpetajate Majas Mezzogala, kus kantakse ette terve G. Schirmeri kirjastuse poolt välja antud ooperiaariate kogumik metsosopranitele. Lauljad kannavad Perit Muuga moeloomingut ning vaheajal toimub moeshow, kus modellide seas astuvad lavale ka lauljad ise.

mezzogala

Foto: Sofi Viik

Mezzogala on klassikalise muusika kontsert, kus laulavad ainult Eesti noored metsosopranid. Selline ettevõtmine leiab aset juba 3. korda. Seekord on lauljaid kokku 12: Grete Teearu, Karis Trass, Iris Roost, Johanna Maria Juhandi, Getter Unt, Anna Dõtõna, Kadi Jürgens, Merje Uppin, Aule Urb ning Tuuri Dede. Külalistena esinevad kontserdil Maarja Purga (Saksamaa-Eesti) ja Annaliisa Pillak (Soome-Eesti). Klaveril saadavad Piia Paemurru, Irina Oja ja Kaili Eerma. Õhtut juhivad Taavi Hark ja Anne Prommik (Klassikaraadio).

Eelmine Mezzogala toimus 8. veebruaril 2017 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA). Siis astus lavalaudadele 14 metsosopranit. Üllatusesinejatena vürtsitasid üritust EMTA vilistlased ja Rahvusooper Estonia solistid Helen Lokuta ja Juuli Lill. Aukülalistena olid kontserdipubliku hulgas ka legendaarsed Eesti metsosopranid Urve Tauts, Vaike Kiik ja Leili Tammel.

Kui eelmiste kontsertide kavas olid tuntumad metsosopranite ooperiaariad, siis seekord on esinejatel veelgi ambitsioonikam plaan. Ettekandele tuleb terve G. Schirmeri metsosopranite ooperiaariate kogumik. Seepärast ongi kontserdi alapealkirjaks

Mezzokogumik – kaanest kaaneni. Kogumikus leidub aariaid vanamuusikast kuni tänapäevani. Kõige varasem ja üks tuntumaid aariaid pärineb aastast 1689 – Henry Purcelli ooperist “Dido ja Aeneas” Dido lament “When I am laid”. Kõige hilisem ja harva esitatavam aaria on aastast 1958, Samuel Barberi ooperist “Vanessa” – Erika aaria “Must the winter come so soon?”

Erandina jäävad kavast välja need aariad, mis on eelnevatel galakontsertidel juba kõlanud.

Glamuuri ja sära lisab õhtule moedisainer Perit Muuga looming.

peritmuuga (2)

Foto: Marin Sild

Metsikute Mezzode ja Perit Muuga koostöö on esmakordne. Ooperidiivad ja ekstravagantsed kostüümid on alati kokku käinud ning Periti julge looming sobib nii moe- kui ka kontsertlavadele. Osaliselt kannavadki lauljad kontserdil tema loomingut ning kontserdi teine pool algab suurejoonelise ja dramaatilise moeetendusega. Modellidena astuvad üles metsosopranid ise.

Perit Muuga loomingust õhkub enesekindlust ja müstilist muinasjutulisust – ürgnaiselikud lõiked, efektsed kangad ja konkreetne puhas joon. Suure osa inspiratsiooni ammutab Perit Muuga Eesti loodusest. Nii läbivad kollektsioone paljud looma- ja linnumustrid, taime- ning maastikudetailid.

Metsikuid Mezzosid iseloomustab kaks omadust – nende hääleliik ja Eesti päritolu. Ühenduse ellukutsujaks on Aule Urb, kelle eesmärgiks on noorte ja juba EMTA lõpetanud metsosopranite kokkuviimine ja koos musitseerimine. Esimene Metsikute Mezzode kontsert toimus aastal 2014.

Tund enne kontserti ja vaheajal hellitab kuulajate maitsemeeli Anija mõisakohvik Innamorata.

Pileti saab osta Piletilevist.

Lisa kommentaar