Metshaldja päevik

Vääna-Jõesuu metsade vahel elav Mari Metsallik pani kirja oma ilmavaate ja mõtted elust, loodusest, toitumisest, inimeseks olemisest oma debüütraamatusse “Metshaldja päevik”. Autori sõnul on raamat pühendatud kõigile, kes on seda oodanud ning sellest enda jaoks meeldivaid mõtteid või inspiratsiooni leiavad.

metshaldja_a

“Olen väga-väga õnnelik, et on ilmunud raamat, mis võtab kokku minu tähtsaimad mõtted, tunded, avastused ja kogemused mu elus seniajani. Raamatu kirjutamine on olnud nagu punkti panemine ja uue lehekülje keeramine elus, et uus informatsioon koos uute ja põnevate seiklustega saaks minu ellu tulla,” kirjeldab metshaldjas Mari Metsallik rõõmu raamatu ilmumisest.

“Metshaldja päevik” tähendab Mari jaoks palju juba sellepärast, et sinna sisse on põimitud tema venna Tõnu luuletused. “Oma luuletuste avaldamine oli Tõnu üks soove, mis ei jõudnud selles elus teoks saada ning minu raamatu ilmumisega on meil täitunud justkui kaks unistust,” lisab Mari, kelle sõnul on raamat pühendatud kõigile, kes on seda oodanud ning sellest enda jaoks meeldivaid mõtteid või inspiratsiooni leiavad.

Mari Metsallik on erakliku eluviisiga noor neiu, kes elab kaunite metsade vahel, koos loomadega, keda ta väga armastab. Muinasjuttudesse, igavesse armastusse ja unistuste täitumisse uskuv kaunitar peab oma parimateks sõpradeks ingleid, kelleta ei möödu ükski tema päev. Ta on pühendunud teemadele, mis tutvustavad elu loodusega kooskõlas, loomadele, ravimtaimedele ning tervislikule toidule. Mari huvi tervendamise, vaimsuse ja looduslike raviviiside vastu on pärit juba varajasest east, tema vaimsete huvidega perekonnalt – tervendajast emalt, metsakoopas elanud vanaemalt ning külanõiast ja ravitsejast vanavanaemalt.

Hooliva suhtumise eeskujuks peetud looduslaps Mari Metsallik usub, et vaid tingimusteta armastus ning vägivallatu suhtlemine suudavad tuua rahu ja harmoonia tagasi Maa peale. Noore ea kohta kirju ja seiklusrikka elulooga tüdruk evib hämmastavalt sügavat vaimset tarkust ning on teinud viimastel aastatel elus suuri muudatusi, sealhulgas loobunud tahke toidu söömisest, uskudes, et keha võivad toita külluslikult puhas õhk, armastuse energia ja Looja valgus. Raamatusse on põimitud ka luuletused Mari varalahkunud vennalt Tõnult, kellega ta oli väga lähedane. Siiras ja südamlik ning praktiliste nõuannetega rikastatud “Metshaldja päevik” viib lugeja rännakule lummavatesse ja kohati muinasjutulisena tunduvatesse mõttemetsadesse, kus elamine, olemine ja hingamine on helge ja kerge.

Raamatust

Mari Metsalliku fännileht facebookis

Lisa kommentaar