Meditatiivne meeleharjutus

Riina Varoli näitus AG47 Galeriis toob vaatajate ette kaasaegse käsitluse kaameravabast fotograafiast läbi fotomanipulatsiooni ja kihiliste kollaazide.

Riina_Varol

Foto: Riina Varol

“The Blu Dot” on meditatiivne meeleharjutus, mis keskendub väliskeskkonna pertseptsioonile ja ühendusele sisemiste indikaatoritega. Prussiasinine värviteraapia on toodud nihestatud pindadele läbi keemiliste fotosensitiivsete protsesside. Pilk on kinnitunud asukohaspetsiifilisele orgaanilisele või tehnoloogilisele kommunikatsioonivõrgustikule ja salvestunud läbi päikesevalguse sügavtrükipaberile. Mitmedimensioonilised ja enamjaolt monotüüpsed valguskonservid on toodud vaatajani Tallinnast, Pärnust, Väimelast ja Napolist.

RiinaVarol

 

Riina Varol (s. 1979) on Eesti kunstnik ja fotograaf, kes on tuntud moe- ja portreefoto valdkonnas, kuid kunstilises väljenduses endale meediumite osas piiranguid ei sea, liikudes fotomanipulatsioonide, graafika, maali, skulptuuri, ruumi- ja tajupõhiste installatsioonide ning performance’i väljal. Varol keskendub oma loomingus tajudele, (ala)teadlikele protsessidele ning animistlikule ja taoistlikule maailmakäsitlusele.

Riina on õppinud Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ja Napoli Kunstiakadeemias. Ta on osalenud näitustel Eestis, Soomes, Itaalias, Hollandis, Prantsusmaal, Leedus, Austraalias ja mujal. Tema töid on avaldatud arvukates väljaannetes üle maailma.

Lisa kommentaar