Marta Vaarik avab isikunäituse

Neljapäeval, 7. novembril kell 20:00 ootab EKA Galerii kõiki Marta Vaariku isikunäituse avaüritusele. Näitus jääb avatuks kuni 30. novembrini.

martavaarik

Foto: Erakogu

Vaariku ekspressiivne, provokatiivne, hulljulge ja südamlik isikunäitus räägib naiseks ja emaks olemisest, maailma päästmisest, laste kasvatamisest ja kaisus olemisest. Kunstnik jälgib oma lähisuhteid ning otsib järeldusi, millega päästa maailma.

“Meie saame proovida maailma päästa, aga kui me oma lapsed empaatiliseks kasvatame, teevad nad seda juba loomuomaselt,” selgitab Vaarik. Tema sõnul on naised on kõikvõimsad ja peavad hakkama ennast usaldama sellisena nagu nad on, sest kõik inimesed kasvavad ema sees. “Mul on vedanud, et mind hoiti kaisus,” lisab Vaarik.

Marta Vaarik (s. 1986) on lõpetanud EKA maali eriala BA ning hetkel õpib ta EKA kaasaegse kunsti magistriõppekaval. Ta on täiendanud end Berliinis, UDK-s Josephine Pryde’i käe all. Käesolev näitus EKA Galeriis on tema kuues isikunäitus ja varasemalt on ta osalenud ka grupinäitustel Eestis ja Berliinis. Vaarik töötab meediumitega maal, foto, performance, video jt.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar