Manolo Blahniku „Kingade kunst”

Kes lähikuul suundub Kesk-Euroopasse, võiks külastada Prahas Kampa muuseumis avatud Manolo Blahniku näituse.

No. 64 Manolo working in his study at home

 

Rändnäitusel esitletakse üle 200 imelise kingapaari ning üle 80 joonistuse. Saab näha, kuidas disainer on ammutanud inspiratsiooni arhitektuurist, kunstist, botaanikast, kirjandusest, filmikunstist ajaloost ja erinevatest riikidest, nagu Venemaa, Itaalia ja Hispaania. Kingavalik vaatab tagasi tänapäeva mudelitest kuni 1970-ndatel valminud kingapaarideni. Paljud esitletud kingi on kandnud kuulsused tuntud filmides ja seriaalides, nagu näiteks sarjas „Seks ja Linn” Carrie Bradshaw.

Üllatav on fakt, et Manolo Blahnikul on ka tšehhi juured – tema tšehhist isa elas ja töötas enne teist maailmasõda Prahas apteekrina. Ta lahkus natsiokupatsiooni ajal. Manolo Blahniku ema on hispaanlanna. Nüüd juba 74-aastane moedisainer kasvas üles Kanaari saartel banaaniistanduses, läks hiljem Genfi ja Pariisi õppima õigusteadust, keeli ning kunsti. Oma esimese butiigi avas Manolo Blahnik Londonis 1973. aastal. Praegu elab ta endiselt  Suurbritannias.

Blahniku kingad on sünonüümiks peenele meistritööle ja luksusele, olles loonud omale ustava järgijaskonna. Tema kingad on kui kunstiteosed, mis muudavad nende kandjat.

Rändnäitus on juba olnud Milanos ja St. Peterburgis ning liigub edasi Madriidi ja Torontosse.

Näitus jääb avatuks 12. novembrini 2017.

Novembrikuu lõpus saab Kuresaares vaadata dokumentaalfilmi “Manolo: poiss, kes valmistas kingi sisalikele”. Film toob vaatajateni Manolo Blahniku armastuse oma kunsti vastu ning näitab, kuidas iga meistri loodud uus kingapaar teda tagant tiivustab. Piletid on eelmüügis Piletimaailmas eriti soodsad!

Lisa kommentaar