Ma olen Kuuba

Kinos Sõprus linastub 14. juulil kell 21.00 nõukogude võimu poolt kolmekümneks aastaks arhiiviriiulisse peidetud Mihhail Kalatozovi film „Ma olen Kuuba”.

kuuba

Fotol kaader filmist

Tegemist on ekstravagantse näitega must-valgest lüürilisest kinost, mis on metsikult skisofreeniline ülistus Nõukogude kitšile. Linateoses on osavalt põimitud slaavi pühalikkus ladina sensuaalsusega. Propaganda ja poeesia piirimail balansseeriv film keerutab palavikuliselt läbi meeleliselt dekadentliku Havanna ja tantsiskleb salsarütmides bambusonnides elavate rõhutud ja vaeste kuubalastega. Suplevad kaunitarid, sigaritega ärimehed, maata talupojad, fašistidest politseinikud, lapsrevolutsionäärid – see on Kuuba aastal 1964.

Kolumbus on öelnud, et Kuuba on kõige ilusam maa, mida inimese silm eales näinud. Maani kummardus Kalatozovile, kes selle lopsaka ilu filmilindile jäädvustas. Tema seletamatult akrobaatiline kaamera mähib vaataja lootusetult oma lummusesse juba avakaadriga. „Ma olen Kuubaˮ on visuaalne hüpnoos ja eksootiline vaatemäng, mille tehnilise teostuse võimalikke variante lahatakse igas maailma filmikoolis tänase päevani.

Soy Cuba, Kuuba / Nõukogude Liit 1964
Režissöör: Mihhail Kalatozov
Operaator: Alexander Calzatti
Filmi pikkus 141 minutit

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 35 mm filmilindilt.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar