Linnaratturite festival

4.-7. juunini toimub Tallinnas juba viiendat aastat terve pika nädalavahetuse vältav linnaratturite festival Tallinn Bicycle Week.

ratturti

Foto: Margus Amur

Tallinn Bicycle Week ning legendaarsed Tour d’ÖÖ sõidud on osa Eesti Vabariik 100 programmist ning tänavune festival on avaakordiks 2018. aasta suurprojektile. Juhtmõtteks on seekord “Tuleviku nimel”. “Viimase viie aasta jooksul on TBW-tiimist nii mõnigi mees isaks saanud ning üha enam mõtleme sellele, missugust linna sooviksime järeltulijatele,” sõnavad korraldajad.

Festivali kuulutab avatuks neljapäeval, 4. juunil kell 18-21 Telliskivi Loomelinnaku lokaalis “Kivi Paber Käärid” toimuv, tulevikku suunatud juhtmõttega haakuv rattateemaline seminar.

Reedel, 5. juunil kell 15 tutvustatakse Vabaduse väljakul siinmail seninägematut spordiala – jalgrattapolo. Näidismäng toimub Eesti, Soome ja Läti meeskondade vahel. Kell 21 võtab hoo sisse Tour d’ÖÖ ühissõit, mille jooksul kulgetakse rattatuledes kolonnina läbi linna otse kaasakiskuva muusikaga klubiööle, kus leiab aset ka traditsiooniline rahvast üles küttev Goldsprints pukirataste sprindivõitlus.

Laupäeval, 6. juunil kell 11-18 on kõik suured ja väikesed oodatud Velotiksule Telliskivi Loomelinnakus, veetma mõnusat päeva Fixed Gear Estonia rattavõistluste, muusika ja lauatennise seltsis. Õhtul kell 19 jätkuvad elamused vanalinnas Pika Jala juures, kus ratturid asuvad mäkketõusus mõõtu võtma võistlusel Red Bull Hill Chasers. Õhtu muljed võetakse heas seltskonnas kokku F-Hoones kell 23 algaval peol Tiks.

Rattafestival saab idüllilise lõpu pühapäeval, 7. juuni päeval kell 14, mil rattarahvas pedaalib varasuvist ilma nautima rattapiknikule looduskaunis kohas.

Festivali eesmärgiks on inspireerida inimesi läbi positiivsete sündmuste igal võimalusel rattasadulasse hüppama, et läbi selle siinset liikluskultuuri järjest rattasõbralikumaks häälestada, kuni rattast saab Tallinna linnaliikluses igapäevane ja turvaline nähtus. “Viimase viie aasta jooksul, mil oleme festivali ja Tour d’ÖÖ sõite vedanud, on Tallinna linnapilt silmnähtavalt ja positiivselt muutunud: rattaid on tekkinud rohkem, rattureid näeb tänavatel kevadel varem ja sügisel hiljem ning ratastest on hakatud lõpuks rääkima kui linnaliiklusvahendist,” tõdeb korraldustiim.

Kõik Tallinn Bicycle Weeki sündmused on rahvale tasuta, välja arvatud õhtused peod, kuhu sisse pääsemiseks peab olema vähemalt 18-aastane.

Ühissõitude teekonnad paljastatakse veidi enne nende toimumist. Et festivali tegemistega ühes rütmis vändata, tasub pidevalt jälgida TBW Facebooki lehte.

Tallinn Bicycle Week toimus esmakordselt aastal 2011, Euroopa kultuuripealinna programmi raames. Festivali korraldava ning rattateemadel kaasa rääkiva rattaentusiastide rühmituse ja MTÜ Eesti Linnaratturite Liit eestvedamisel on viie aasta jooksul toimunud paarkümmend Tour d’ÖÖ öösõitu, kontserte, pidusid, võistlusi ja muid häppeninge (aktsioon Tipp d’Und), mis on ürituste ümber kasvatanud üha arvukama ning juba tuhandetesse ulatuva linnaratturite kogukonna.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar