Linna stiilseim restoran

1Partner Ehituse juhi Üllar Hinno sõnul renoveeriti Valve Pormeisteri poolt kuuekümnendatel projekteeritud muinsuskaitsealune hoone võimalikult originaalilähedasena. “Taastasime algupärased hoonet ilmestavad karniisid uurimistöödel leitud originaallaudisega, puhastasime välja vahepeal krohviga kaetud telliskivist seinad ja säilitasime kõik, mida võimalik. Mis oli hävinud, selle taastasime fotode järgi. Restoranipidaja tellis retrovõtmes mööbli ja lasi originaalvalgustid ning sisustuselemendid taastada,” kirjeldas Hinno.

Üllar Hinno sõnul pole nõukogudeaegset tipparhitektuuri varem nii põhjalikult restaureeritud ja tulemusena sündis üks riigi stiilsemaid restorane.

Lisaks restoranile renoveeriti originaalilähedasena ka suur terrass, hoonet ümbritsev haljasala ning jäätisekiosk. “Hoovis tuli mullakihi alt välja väga huvitav detail – kunagi kinni aetud, kuid korralikult säilinud bassein, mis taastati,” lisas Hinno.

Üllar Hinno sõnul avas hoones uksed restoran Tuljak, mille restoran ja väliterrass mahutavad kuni 300 inimest ja mille süda on suure võimsusega köök.

“Renoveerimine on alati kompromisside otsimise kunst ja kuna lisaks muinsuskaitsjatele ja projekteerijatele olid ka hoone omanikud ja restoranipidajad pidevalt juures, siis selliste fantastiliselt pühendunud inimestega saabki ainult hea tulemus tulla,” rääkis Hinno.

Hoone arendas Baltek Arendus OÜ. Hoone restaureerimisprojekti koostas Apex Arhitektuuribüroo ning tööd viis ellu ka NOA restorani ehitanud 1Partner Ehitus. Hoone sisekujunduse tegi Tarmo Piirmets arhitektuuribüroost Pink koos Martti Siimanniga. Omanikujärelevalvet teostas Tarmo Jõulu ja muinsuskaitselist järelevalvet Maris Mändel. Tuljaku hooviala haljastuse originaalilähedase projekti koostasid ja teostasid Lylian Meister ja Maarja Gustavson.

Uue kohviku Tuljak osanikud on samad, kes Kaberneemes asuval OKO-l ning Viimsi ja Pirita piiril asuval NOA-l – Martti Siimann, Tõnis Siigur ja Marko Zukker.

Tunnustatud arhitekt Valve Pormeister projekteeris Lillepaviljoni juurdeehituseks kohviku “Tuljak” (Pirita tee 26E) aastatel 1964–1965, 1990ndatel muudeti restoran ümber restoran Carinaks.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar