Laiaulatuslik disainiturg

Juba sel nädalavahetusel toimub XVI Disainiöö festivali raames aasta oodatuim ja laiaulatuslikum disainiturg Disainitänav & Moepõik. Festivali südamesse, Põhjala tehasesse, seab end kaheks päevaks sisse enam kui 100 disainerbrändi, kelle seas on nii tuntuid kui ka alles väheavastatud tegijaid.

Etnowerk Külluslikud Etnokudumid

Etnowerk külluslikud kudumid

Kõige arvukamalt on nädalavahetuse disainiturul esindatud moe- ja aksessuaaridisainereid: Reet Aus, Kirill Safonov ja Iris Janvier, aga ka vähem mainitud põnevaid nimesid, nagu näiteks Helena Tikunova Design, kelle kudumid on 100% käsitsi valmistatud alpaka-, merino-, mohääri-, siidi- ja angooralõngast. Käsitöökudumeid pakub ka Etnowerk, kelle looming on inspireeritud Eesti rahvarõivastest.

Gerda Retter Design

Gerda Retter Design

Jätkusuutlikku aksessuaaridisaini pakub näiteks Katre Arula Meistrikoda kelle käe all valmivad kolm-ühes kotid – selja-, õla- ja käekott -, mis on valmistatud mööblitööstuse jääkidest. Samuti on väljas Laura Saks ehtebrändiga EGG, mis valmistatud munakoortest ja biovaigust. Oma koha on turul sisse võtnud ka sellised tuntumad brändid nagu Hyrv, Seco by Jane Aus, Piret Loog jpt.

EGG Laura Saks

EGG Laura Saks

Kodu- ja sisustusbrändide seas püüab pilku Carefab, kes loob taimedega värvitud linast voodipesu. Loodusest on inspiratsiooni saanud ka Nordic Design Studio Põhjamaa Portselan, kes valmistab põneva vormiga vaase, kausse ja mitmeid teisi kodusisustuselemente. Eraldi on väljas lastele mõeldud tooted, nagu näiteks ergonoomiliste nõude sari KOSU, mille lapsele sobiva vormi töötas välja keraamik Ene Raud-Mägi ja graafika on teinud kunstnik Kristel Maamägi. Tööstusdisainer Meelis Unt on aga kohal brändiga WolfBerry, pakkudes vineerist lastemööblit ja mänguatraktsioone siseruumidesse.

KOSU

KOSU

Lisaks toodetega tutvumisele ja jätkusuutlike brändide soetamisele, on Disainitänav & Moepõik ka hea võimalus jutustada disainerite endiga ning tutvuda lugudega toodete ja brändide taga. Meeleolu loovad *Raadio 2 DJ-d Triin Niinemets, Raul Saaremets* ja *DJ Quest*. Hea ja paremaga on kohal ka söögi- ja joogipakkujad ning avatud on lastenurk. Disainitänav & Moepõik ootab külastajaid laupäeval, 25. septembril kell 12–20 ja pühapäeval, 26.
septembril kell 12–16 Põhjala tehases.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar