Lagerfeld joonistab oma elu

Veebruari keskel lahkus meie hulgast üks maailma tuntumaid moekunstnikke Karl Lagerfeld. Moefilmide festival MoeKunstiKino teeb tema erilisele talendile ja imetlusväärsele karjäärile kummarduse disaineri elust rääkiva dokumentaalfilmi eriseansiga.

lagerfeld

Fotol kaader filmist

“Lagerfeldi panus moeajalukku on olnud uskumatult suur ja oluline,” leiab MoeKunstiKino juht Helen Saluveer. “Unustamatute moeetenduste, tabavate disainide ja otsekoheste väljaütlemiste poolest tuntud moekeiser jättis endast maha võimsa pärandi ja eriseansiga tahame talle selle eest tänu avaldada.”

“Lagerfeld joonistab oma elu” (režissöör Loïc Prigent) on 2012. aastal valminud dokumentaalfilm, kus ei saa imetleda suurejoonelisi lavakujundusi, maailmakuulsaid tippmodelle või kangaid täis õmblusateljeesid. On vaid Karl, mõned pliiatsid ja joonistumapp. Läbi kiirete visandite räägib muidu privaatsust hinnanud moekunstnik oma elust: lapsepõlvest, vanematest, koolist, karjäärist, muusadest, kassist ja ka surmast. Mõnest juhuslikult pillatud lausest saab tegelikult aimu, miks ja kuidas kujunes temast moemaailma suurkuju.

Dokumentaal

Eriseanss toimub 18. märtsil kell 18.00 kinos Sõprus (Vana-Posti 8, Tallinn), filmile teeb sissejuhatuse Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna juhataja Piret Puppart.

Filmi pikkus on 52 minutit, see linastub prantsuskeelsena koos ingliskeelsete subtiitritega. Piletid jõuavad peagi müügile Piletilevisse ja kino Sõpruse kassasse

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar