Kuulus naisvampiir

Juba kultusstaatuse saavutanud Ameerika uue laine film “Tüdruk läheb öösel üksi koju” esilinastub Eestis 6. aprillil. Ana Lily Amirpouri indie-muusikat kuulava rulatava vampiiri lugu jõudis esimest korda publiku ette Sundance’i festivalil ja ajas pöördesse nii vaatajad kui ka filmikriitikud. Tee ühele huvitavale menuloole sai avatud.

Fotol kaader filmist

Tumedate toonide linnas “Bad City” elav vampiir on kõigest prii. Ta imeb narkodiilerite verd, armastab süngetel kõrvaltänavatel hulkuda, kuulab traagilist indie-muusikat ja värvib huuli tumepunaseks. Kuni kohtub Arashiga, James Deani moodi noormehega, kes kannab hoolt oma kassi ja narkomaanist isa eest ning püüab püsida õigluse poolel. Ja ühtäkki on moodne vampiir keerulise valiku ees. Armastus või surm?

Film ühendab endas klassikalise õudusfilmi, Ameerika spagetivesterni ja viited tänapäeva popkultuurile. Selle omapärane musta karva maailm tõmbab vaatajat ligi nagu vampiiri suudlus. Soundtrack kombineerib omakorda iraani underground-muusikat ameerika tumedama kantrimuusikaga.

Ana Lily Amirpour on hetkel väga kuum nimi Ameerika filmitööstuses. Iraanlannast USA režissööri nimetab The New York Times Jim Jarmuschi kombel cool’iks. Režissöör ise vannub David Lynchi nimele ja annab pikkasid intervjuusid menukatele veebiväljaannetele. See, et filmi Ameerika levitaja on otsekohesuse poolest kurikuulus meediakontsern Vice, annab aimu sellest, et seda nime tasub jälgida.

“Tüdruk läheb öösel üksi koju” kinos Sõprus ja Apollo Kinos (Mustamäe ja Solaris) alates 6. aprillist.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar