Kunstnikuvestlus Anni Kagoverega

Laupäev, 30. novembril kell 18-19 toimub A-galerii seifis, Hobusepea 2 kunstnikuvestlus Anni Kagoverega, mida juhib kirjanik Kätlin Kaldmaa.

anni

Foto: Sorano Abeta

Värskelt avatud Anni Kagovere autorinäitus “Papagoituba” kutsub avastama ehtemaailma salapära ja tutvuma Anni Kagovere õrna hingeeluga. Saa osa mõtisklustest, kus Anni jagab lähemalt, mis tähendab “Papagoituba” tema  jaoks, kuidas 3 aastat Jaapanit on tema käekirja mõjutanud ning mis on see kummaline mokume gane.

A-galerii seif muutub varjuliseks saluks, kus võib kohata nii värvilisi tiivulisi kui ka haruldasi ehteid. Väärismetallidest mokumegane-ehted hiilgavad kui kiskjate silmad lopsaka lehestiku varjus.

papakoitapeet

Foto: Erakogu

Tegemist on unenäolise retkega Käsmu kaptenikülas asuva suvekodu papagoituppa, mille uhke tapeet on inspireerinud juba mitmeid kunstnikepõlvkondi. Helimaastiku loob Helina Tulve ooper “It is getting so dark”, mis kirjutatud Sei Shonagoni “Padjaraamatu” ainetel.

Anni Kagovere on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti osakonna ning omandanud magistrikraadi Tokyo Kunstiülikoolis. Oma teostes on ta keskendunud Jaapani metallikunstitehnika mokumegane kasutamisele ja on juhendanud mokumegane-kursusi Eesti Kunstiakadeemias ning Viljandi Kultuuriakadeemias.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar