Kunstnikuvestlus

Kolmapäeval, 16. septembril kell 17.30 toimub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (ETDM) keraamik Ingrid Alliku näitusel “Sekret/Cekpet. Omalooline peitus” kunstnikuvestlus, kus Allik jagab oma mõtteid juhuste kokkulangevusest, korrast ja kaosest, tühjusest ja täiusest; ning avab ka näituse idee kujunemise lugu.

Ingrid_allik

Foto: Silvia Pärmann

Vestlust juhib ETDMi projektijuht ja ehtekunstnik Ketli Tiitsar ning õhtu jooksul arutletakse ka tarbekunsti, disaini ja kunsti omavaheliste vahekordade ning materjalide hirearhia üle.

Ingrid Alliku on autobiograafiliste ja elu ringkäiku hõlmavate teemadega tegelev keraamik, kelle kunstnikupraktika ulatub üksikutest objektidest mastaapsete installatsioonideni. Tema loomingus on tihti kõrvuti kunstniku loodud objektid kogutud esemetega, mis üksteist võimendades jutustavad lugusid kogemustest ja elust kõige laiemalt.

Seekordse näituse idee kasvas välja lapsepõlve armastatud mängust, milles on ühendatud soov oma „aardeid“ peita ja samaaegselt neid ka näidata. Kunstnik jagab vaatajatega oma kollektsiooni, milles tema looming seguneb aastakümnete jooksul kogutud isiklikke tähendusi kandvate esemete ja materjalidega. Vaataja kaasatakse mängu, kus saladuste avastamiseks tuleb ise galeriiruumi loodud installatsiooni aktiivselt sekkuda, seda tavapäratul viisil avastada, kogeda ja uurida.

Kunstnikuvestlus kuulub Disainiöö 2020 satelliitprogrammi. Näitus “Sekret/Cekpet. Omalooline peitus” jääb ETDMi trepigaleriis avatuks 20. septembrini.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar