Kunst T-särgil

Homme, 5. juunil, kell 18.00‒22.00 on kõik huvilised oodatud Amanjeda galerii-butiiki, Kentmanni 6 nautima kunsti ja mõnusat olemist.

Foto: Elina ja Silvia Kurr

Esmaesitlusele tuleb AMANJEDA ART T-SHIRTS seeria, mis on pühendatud kunstile. Esimene väärikas kunstiteos, mis on kantud siiditrükis lõuendina ideaalsetele valgetele T-särkidele, on Eduard Wiiralti „Lamav Tiigerˮ.

Amanjeda bränd tuleb välja T-särkide seeriaga, kus on kujundusena kasutatud Eesti graafikaklassiku Eduard Wiiralti kõige tuntumaid väärtpilte. Seeria eesmärk on tutvustada Eesti kunsti ja kultuurilugu.

Kuna Wiiralti graafikalooming on väga rikkalik, väärivad mitmed tema tööd ja tööde üksikud väga ilmekad fragmendid särkidel trükitavatena kasutamist. Amanjeda loodud seeria tõotab tulla väga edukas, sündides peamiselt just moekunstniku ja soovijate ühiselt peetavate arutelude ja otsustuste tulemusena.

T-särgid on tehtud Eestis ning algusest lõpuni keskkonnasäästlikult. Nii meestele kui ka naistele on olemas kaks materjalivalikut – pehme ja mugav bambuskangas ning pisut toekam ensüümtöötlusega puuvill. T-särkide disain on inspireeritud Amanjeda klassikaliste meestesärkide elementidest ning arvestab väärika graafika esitamise eripära.

Lisa kommentaar