Kumus paljastub moefotograafi edulugu

Selle nädala kolmapäeval, 14. oktoobril saab Kumu auditooriumis näha dokumentaalfilmi, kus uuritakse ühe 20. sajandi tuntuima moefotograafi ja fotokunsti teerajaja Norman Parkinsoni (1913–1990) glamuurset elu ja erakordselt pikka karjääri. Filmis on palju imelisi ülesvõtteid ja varem avaldamata materjali ning kommentaare Parkinsoni modellidelt ja kaastöötajatelt.

Norman-Parkinson

Foto: Tootja

Norman Parkinson, kes töötas moefotograafina 50 aastat, muutis oma impulsiivse ning struktuurita stiiliga igaveseks igavat staatilist lähenemist moefotograafiasse.

Oma pika karjääri jooksul pimestas Parkinson maailma oma plahvatusliku leidlikkusega ning on seepärast ka üks silmapaistvamaid 20. sajandi moefotograafe. Tema tööd kujutavad endas justkui ajatelge 40ndatest kuni 90ndateni, kus peale inspiratsiooni ja ande on näha ka moedisaini, fotograafia ja modellimaailma arengut. Parkinsoni teosed serveerivad väärtuslikku ajaloolist infot ning samal ajal peegeldavad vaatajale põhjuseid, miks on ühiskond ja moemaailm tänapäeval just sellised.

Filmi saab Kumu auditooriumis vaadata kell 18.00. Film on saksa ja prantsuse keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar