Kuidas pildistada tundmatut

Vivian Ainsalu avab sel neljapäeval, 18. veebruaril kell 18.00 Fotomuuseumi galeriis oma esimese personaalnäituse „Terra incognita”.

vivian

Foto: Vivian Ainsalu

Näitus koondab Vivian Ainsalu viimastel aastatel valminud portreesid ja aktifotosid. Peamiselt mustvalgele filmile pildistatud näituse seob suurepäraseks tervikuks autori lummav ja salapärane pildikeel. Kord kaldudes fantastikasse, kord vaadates tagasi justkui fotograafia algusaegadesse, uitab autor koos modellidega salapärastel maastikel, kus lugu ja keskkond on sama olulised kui modelli isik.

„End minu kaamera ette usaldanud inimene on minu jaoks terra incognita ‒ tundmatu maa. Valgete kaardistamata aladega salapärane tundmatus, kus võivad laiutada kardetavad lohed või hoopis midagi eriliselt õrna ja kaunist. Kuigi avastusretk mööda näojooni ja kehakumerusi on tundmatuse tõttu esiti heidutav, jääb alati peale lootus näha selle erakordset ilu,” kirjeldab Ainsalu näituse pealkirja tagamaid.

Yuki_1800

Foto: Vivian Ainsalu

Ainsalu on pälvinud oma töödega mitmeid auhindu: Aasta Portreefoto esikoht, Fotokunstiühingu aasta näitus-konkursi esikoht, lisaks Peeter Toominga fotopreemia ja mitmed tunnustused rahvusvahelistelt konkurssidelt.

Autori koduleht

Näitus „Terra incognita” jääb Fotomuuseumi galeriis aadressil Raekoja 4/6 avatuks kuni 21. märtsini.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar