Kübaratrikk

Sel laupäeval, 31. märtsil astuvad Pärnu ajaloolises kohvikus Cafè Grand külaliste ette hunnitud kübarad, ahvatlevad mullid, peened sigarid ja kaunid maalid.

148x210-mm--pluss-bleed-5-mm-laotus.indd

 

Eestis on kübarakultuur pea olematu, mujal maailmas aga oluline osa riietuskultuurist, etiketist. Euroopas, Ameerikas ja Austraalias korraldatakse erinevaid ülipopulaarseid üritusi, näiteks Royal Ascot Inglismaal, Dubay Derby, Australian Cup, erinevad salongi- ja teeõhtud, vastuvõtud jt, kus osalejatelt nõutakse sobilikku riietust koos juurdekäiva kübaraga. Kübarakultuur ja mood on sama olulised ja ajas muutuvad kui mistahes rõivamood. Kübaraga saab rõhutada ja muuta ennast isikupärasemaks, kaunimaks, ainulaadseks ja soovi korral isegi saledamaks. Kübarate ja juukseaksessuaaride trende meil ja mujal maailmas tutvustab sel toredal kevadõhtul kübaradisainer Marge Iilane, kes on saanud baasväljaõppe Londonis maailmakuulsa kuningliku kübarameistri Pr. Rose Cory käe all.

Moest kirevas vahuveinide maailmas kõneleb veinitundja Kristel Voltenberg, kes oma Mulligaleristi blogiraamatus koondab mõtteid kunsti ja kultuuri, eeskätt toidu- ja joogikultuuri teemadel, millest suur osa pühendatud autori suurele kirele – šampanjale. Sest tõsi on, et reeglitest tiines šampanjamaailmaski otsitakse üha uusi lähenemisi ning püütakse selle kuningliku neste austajaid üllatada millegi uuega. Mõnikord on uueks hoopis ammu unustatud vana.

Indrek Kant Nordic Eesti Filiaalist tutvustab kohalolijatele omakorda võimalikult palju kõike, mis puudutab sigarite ajalugu, valmistamise erinevaid etappe ning sigarikultuuri seda poolt, mis hõlmab hoiustamist, süütamist ja nautimist.

Naised ja kübarad, mullid ja muu kaunitel maalidel toob külaliste ette aga kunstnik Tiina Ojaste paotades salaukse ka oma inspiratsioonimaailma, kus värvid ja pintsel on Kuningas ja Kuninganna, kes loovad oma Kuningriiki.

Hind 20 € – sisaldab tervitusjoogi, pokaali šampanjat ja 3 suupistet.

Peale üritust on võimalik jääda õhtusöögile, kuid kindlasti palume kohad eelnevalt broneerida.

Info ja kohtade broneermine tel: 444 3412, e-mail: info@victoriahotel.ee või Kuninga 25, Pärnu. www.cafegrand.ee

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar