Kõrvalpilk staaride ellu

18. oktoobrist jõuab kino Sõpruse ekraanile uus film, Kuldsele Palmioksale kandideerinud “Sils Maria pilved”. Film toob ekraanile armastatud näitlejannad Juliette Binoche’i ja Kristen Stewarti.

CLOUDS-OF-SILS-MARIA-Photo-©-Carole-Béthuel_IMG_2587

Kaader filmist

Film pakub vaajale elutruu kõrvalpilgu staaride privaatsele elule. Süžee keskendub vananemisega kaasnevatele muudatustele näitlejanna professionaalses elus ja rollipakkumistes ning seda saatvale emotsionaalsele ja psühholoogilisele mõjule.

Rahvusvahelise karjääri tipus olev Maria Enders (Juliette Binoche) seisab ootamatult silmitsi valusa meeldetuletusega nooruse kaduvusest ning peab hakkama saama faktiga, et uus põlvkond võtab tema positsiooni varem või hiljem üle. Vitaalset ja tundelist näitlejatari kehastava Juliette Binoche’i ja tema truud personaalset assistenti kehastava Kirsten Stewarti äärmiselt loomulik ja magneetiline mäng rõhutab õhkõrna ja hägust piiri tegeliku elu ja rollide vahel. Tulemuseks on teravalt dramaatiline, Hollywoodi ja “kuulsuse kultusele” kõrvetavalt satiiriliselt osundav mitmekihiline põnevusdraama, mis tuletab meile meelde, kui lühike ja habras on elu.

Kristel Stewart on kommenteerinud staariks olemist järgmiselt: “Actors become super-isolated. Again, I’m not complaining about it, it’s just that you have a very unique perspective on things because people don’t talk to you, they feel like they are not allowed to come up to you and say ‘hi’. So suddenly you’re incredibly lonely and people hire friends to have and what happens is the lines get blurred between co-workers and friends.”

Tõeliselt intelligentne meelelahutus kõikidele filmi- ja teatrisõpradele, kes on eales juurelnud näitleja elukutse telgitaguste üle.

Loosime oma lugejate vahel välja 5×2 kinopiletit, mille võitmiseks kirjuta kommentaari, milline on Sinu lemmikfilm, kus Juliette Binoche on üles astunud? Vastuseid ootame kuni 18. oktoobrini.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar