Kolmedimensioonilised katsetused

Londoni moenädala juhatas sisse Rootsi tekstiilikooli lõpetajate show. Järsku ilmus seina kaunistavate drapeeringute alt üks modell ja kõndis dekoratsiooniga lavalaudadele.

Show üllatas valdavalt abstraktsete suuremõõtmeliste ootamatutest materjalidest disainitud kolmedimensiooniliste rõivastega ning enneolematute vormilahendustega, pakkudes eksperimentaalset ja kohati lõbustavat vaatepilti. Enda loomingu ja kommertslike rõivaste vastandamisest paistis läbi tudengite katsetamislust ning veel olemasolev praktilisusest vaba mõtlemine – millal siis veel kui mitte õpingute ajal selliseid eksperimenteerida. Sellel sõul esitletud komplektid sobiksid enamasti väljapanekule pigem näitusesaali kui rahvarohkele tänavale.

Lõpetajate hulgas oli juhtumisi ka Eesti päritolu Evelin Kägo, kellega sain paar sõna juttu ajada. Evelin lõpetas tekstiili erialal Tartu kõrgema kunstikooli, kus õppimise ajal tegi ta praktika 3-D prinditud rõivaste poolest tuntud Iris van Herpeni juures Hollandis. Olles nüüd lõpetanud Rootsi tekstiiliülikooli moekunsti magistrina, kavatseb ta edasi suunduda elama, töötama ja oma brändi looma lausa Mehhikosse.

Tema lõpukollektsioonile on omased suurevormilised kirgastes värvides geomeetriliste mustritega kootud rõivad, mis vahelduvad poolläbipaistva monofilamentmaterjaliga, millega disainer loob nii vaatajale kui ka kandjale väga huvitava visuaalse efekti. Eriliselt pääseb see mõjule keha liikuvusega, tekitades visuaalselt pidevalt muutuvaid pindu nii mustris kui ka värvis.

Olles suur kudumite fänn, kavatseb Evelin sellel suunal jätkata oma tulevikukollektsioone kantavamaks muutes.

Lisa kommentaar