Kõlavärvide maagia

Oma eelmise näituse töödes „Château One’s Heart” 2013. aastal Tallinna Linnagaleriis ja Vyner Street galeriis Londonis mängis Maria Ader ideedega ilupiltidesse peidetud valust ja inimhinge valuga võitlemise paratamatusest, viies vaataja ruumiliselt ühe sellise kujuteldava krahhi epitsentrisse.

 

Uus näitus „Kajatsoonis” põrkab oma tundeküllasusega sellest ruumist välja. Põgeneb sinna, kus ruum kaob ja järgi jääb vaid olnu lõputult kaikuv kaja. Selles troopilises kisas on ohtusid, rahutust ja paranoiat, ent selle peatumatu olemus võib lõpuks viia hoopis džässilikku transsi, kus kisast saab kauge trompetisoolo ja vaikusepainest kõlavärvide maagia. Kaduda võib nii hääletu lumm kui ka kõrvulukustav kisa. Kajatsoon on ühtaegu kurb ja ilus keeris, kus saab selgeks, et kõik on kaduv.

Maria Ader õppis aastatel 2005-2008 maalikunsti Tartu Ülikooli filosoofia teaduskonnas, täiendas end aastatel 2009-2010 Ida-Londoni Ülikoolis maalikunsti erialal ja kaitses magistrikraadi 2011. aastal Eesti Kunstiakadeemias. Avatav näitus on tema kaheksas isiknäitus.

Näitus jääb Draakoni galeriis (Pikk 18, Tallinn) avatuks 21. veebruarini 2015. Avatud E-R 11.00–18.00 L 11.00-17.00

Lisa kommentaar